Diepholz gościło delegację ze Starogardu Gdańskiego

Miasto Diepholz obchodziło w dniach 15-18 września tego roku swoje święto, zwane Diepholzer Großmarkt. Z tej okazji, w odpowiedzi na zaproszenie, reprezentanci samorządu Starogardu Gdańskiego odwiedzili zaprzyjaźnione miasto.

Starogard współpracuje z Diepholz od 1998 roku. Oba miasta rozwijają i troszczą się o wzajemne relacje. Oprócz uczczenia 636 obchodów Dni Diepholz, celem wizyty było także spotkanie z miejscowymi włodarzami, m.in. z Thomasem Schulze – burmistrzem Diepholz oraz Brend’em Öhlmann’em, zajmującym się współpracą miast na szczeblu gospodarczym.

Podczas wizyty gościom w składzie: Przemysław Biesek-Talewski (Zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno-Inwestycyjnych), Jarosław Czyżewski (Przewodniczący Rady Miasta), Anna Zagłoba-Góralska (Naczelnik Wydziału Informacji Społecznej), Tadeusz Błędzki (Naczelnik Wydziału Inicjatyw Gospodarczych) oraz Jerzy Suchomski (przedstawiciel Starogardzkiego Klubu Biznesu) zaprezentowano uroki miasta i gminy. Podsumowano wcześniejsze dobre kontakty, wymieniono doświadczenia z tematu gospodarki, turystyki, sportu i rekreacji.

W ramach współpracy, miasta rozważają możliwość zorganizowania praktyk zawodowych. Młodzież ze szkół średnich, na zasadzie wymiany uczyłaby się zawodów w dużych firmach, zlokalizowanych na terenie obu miast.

Wizyta była także okazją do zobaczenia inwestycji rekreacyjnych, realizowanych w gminie Diepholz, takich jak obiekty sportowe i tereny zielone. Duże zainteresowanie delegacji wzbudził sposób zagospodarowania placów zabaw oraz parku miejskiego. Rozwiązania te, mogą okazać się inspiracją w trakcie rewitalizacji parku w Starogardzie Gdańskim.