Diamentowy jubileusz

Jest jedną z najlepszych, największych i najstarszych szkół w Starogardzie Gdańskim. 25 października Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliusza Słowackiego świętowała jubileusz 60-lecia.

– Kierowanie tą placówką jest dla mnie ogromnym zaszczytem. Dzisiaj mam okazję oficjalnie podziękować wszystkim moim poprzednikom. Nasza szkoła jest duża, więc bycie jej dyrektorem to wyzwanie. Wszyscy Państwo wspaniale mu sprostaliście, dzięki czemu dzisiaj wszyscy możemy czerpać z dorobku starogardzkiej „Czwórki” – mówiła dyrektor PSP Nr 4 Monika Sengerska.

Przez 60 lat placówka miała sześciu dyrektorów. Do roku 1990 stanowisko to piastował Albin Lubiński. W latach 1990 – 2004 Bożena Czyżewska, 2004 – 2014 Grzegorz Wróblewski, 2014 – 2017 Iwona Lewandowska, 2017 – 2018 Martyna Wiśniewska, 2018 – 2019 Danuta Pawlisch. Obecna dyrektor Monika Sengerska swoją funkcję pełni od niedawna.

Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak składa gratulacje na ręce dyrektor PSP Nr 4 Moniki Sengerskiej.

– Nie było mi dane chodzić do tej szkoły, chociaż jestem jej bliskim sąsiadem. Natomiast troje moich dzieci to jej absolwenci. Dziękuję dyrekcji, pedagogom i wszystkim pracownikom za te 60 lat. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 ma dorobek, którym może się pochwalić, ale nie przeszkadza jej to iść z duchem czasu i nieustannie się rozwijać – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Na uroczystości wystąpili uczniowie klas ósmych A i F oraz maluchy z klas I – III. Do piosenki Marka Grechuty tańczył Albert Stuba wraz z partnerką Zosią Jankowską z Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls”. Kolejny taniec wykonały Natasza Olszewska i Natalia Stasiszyn. Śpiewały Julia Michalska, Kornelia Tecław, Julia Brejska oraz Paulina Paszkowska. Trzykrotna Mistrzyni Polski i brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Fit Kids Maja Kuchta dała niesamowity pokaz akrobatyczny. Na scenie pojawił się także działający przy SCK zespół Fefernóski pod wodzą nauczycielki PSP Nr 4 Aleksandry Miczek. Występy uzdolnionych uczniów tylko potwierdziły, że „Czwórka” to miejsce, gdzie szlifuje się diamenty.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl