Deyna Junior Cup 2023. Znamy najlepszych

Zakończyło się trzydniowe święto futbolu w Starogardzie Gdańskim. Deyna Junior Cup 2023 to doskonała okazja do promocji piłki nożnej wśród mieszkańców oraz promocji samego Miasta zarówno w kraju i za granicą. W kategorii dziewięciolatków zwycięstwo wywalczyła Borussiia Monchengladbach z Niemiec. Wśród dziesięciolatków najlepsi okazali się piłkarze z Lecha Poznań. 

Już po raz jedenasty młodzi adepci piłki nożnej z sześciu państw europejskich spotkali się na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny. Do Starogardu na XI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Deyna Cup Junior 2023 organizowany przez Klub Sportowy Beniaminek 03 przyjechali z Ukrainy, Litwy, Gruzji i Niemiec. Zawodników z Polski reprezentowały drużyny: Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, AP Namysłów, GOL Brodnica, Kotwica Kołobrzeg, Błękitni Wejherowo, Olimpia Elbląg, Sparta Sycewice oraz KS Beniaminek 03. 

18 sierpnia uczestników turnieju przywitali przedstawiciele władz samorządowych. Obecny był również senator Ryszard Świlski. W imieniu prezydenta miasta radości z gry i dobrej zabawy życzył zastępca prezydenta miasta Tadeusz Błędzki. Na otwarciu obecny był również wiceprzewodniczący Rady Miasta Marek Jankowski.

Przedstawiciele władz samorządowych witają młodych piłkarzy.
Otwarcie 10. Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Deyna Cup Junior 2022 w Starogardzie Gdańskim.

Młodzi sportowcy rocznika 2013 i 2014 mieli szansę zmierzyć się na boisku z różnymi europejskimi drużynami i dobrze się bawić. W wielu zagranicznych klubach zawody Deyna Junior Cup na stałe wpisały się w ich sportowe kalendarze. W turnieju głównym zagrały dwa zwycięskie zespoły z czerwcowych eliminacji, Olimpia Elbląg oraz Uczniowski Klub Sportowy GOL Brodnica.

Stanęli na podium

Zawodnicy walczyli w dwóch kategoriach wiekowych U-9 i U-10. Najlepsi okazali się zawodnicy niemieckiej drużyny Borussii Monchengladbach i Lecha Poznań. Ostatecznie w kategorii U-9 drugie miejsce zajęła Jagiellonia Białystok, a trzecie FC Vyshhorod z Ukrainy. W grupie starszych piłkarzy drugie miejsce zajęła Borussiia Monchengladbach, a trzecie Legia Warszawa.

Turniej zorganizowany był przy współudziale środków Gminy Miejskiej Starogard Gdańskim. Głównymi sponsorami Turnieju były Energa S.A. i ZF POLPHARMA S.A.
Patronat Honorowy objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Piłkarze stoją na bramce.
Wielkie święto piłki nożnej w Starogardzie trwało trzy dni od 18 do 20 sierpnia.