Dbajmy o własne bezpieczeństwo

W dniach 18 – 31 stycznia trwa organizowana przez Prefekturę Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego akcja „Bądź widoczny – odblask to nie obciach”. Jej koordynatorem jest Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim.

– O noszeniu odblasków przypominamy regularnie. Większość z nas doskonale wie, że ich używanie jest niezwykle istotne. Przeważnie mamy odblaski w domach, jednak najczęściej niestety w szufladach. Akcja „Bądź widoczny – odblask to nie obciach” ma na celu przypomnienie o tym, by je nosić. Jesteśmy dzięki nim bardziej widoczni na drodze, co zdecydowanie zwiększa nasze bezpieczeństwo, zwłaszcza w miesiącach zimowych, kiedy szybko zapada zmrok – mówi prefekt Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Krystyna Kwidzińska-Kulas

– Akcja skierowana jest głównie do dzieci i osób starszych. W mieście zawisną plakaty, a do szkół dostarczymy znaczki odblaskowe. Ze względu na pandemię koronawirusa nie będziemy się teraz spotykać z uczniami. Odblaski dostarczymy dyrekcji. Na pewno wkrótce otrzymają je uczniowie klas I-III, którzy wrócili teraz do nauki stacjonarnej – tłumaczy Krystyna Kwidzińska-Kulas.

W działaniach udział biorą: Straże Miejskie w Gdańsku, Gdyni, Rumi, Kartuzach, Malborku, Kwidzynie, Władysławowie, Pelplinie oraz Straż Gminna w Kościerzynie.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl