Dary od CASTORAMY

74 leżanki z poduszkami trafią do miejsca noclegowego dla wojennych uchodźców z Ukrainy w hali sportowej przy ul. Hallera 19 w Starogardzie Gdańskim. To dar od firmy Castorama. W czwartek, 14 kwietnia br. Prezydent Miasta Janusz Stankowiak podziękował dyrekcji sklepu i całej załodze za przekazaną darowiznę o wartości ponad 20 tys. zł.

Coraz więcej wojennych uchodźców z Ukrainy szuka schronienia w Polsce. W Starogardzie mieszka ich już ponad 800. Większość znalazła dach nad głową w mieszkaniach prywatnych mieszkańców nasze miasta. Prezydent Miasta polecił jednak utworzenie dodatkowego miejsca noclegowego w razie, gdyby do Starogardu napłynęła większa liczba uchodźców. Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował w Hali Miejskiej im Gerarda Podolskiego dodatkowo 50 miejsc noclegowych. Teraz tych miejsc będzie znacznie więcej. Dzięki darowiźnie firmy Castorama ta liczna wzrośnie do ponad 120. Sklep przekazał Miastu 74 łóżka polowe z pełnym wyposażeniem o wartości ponad 20 tys. zł. 

 Castorama w Starogardzie Gdańskim przekazała 74 łóżka polowe z wyposażeniem na pomoc Ukrainie. Na zdjęciu dyrektor sklepu Zbigniew Janusz

– Cieszymy się, że możemy pomóc, zwłaszcza że wiemy, że ta pomoc trafia w dobre ręce. Firma w swoją politykę biznesową wpisuje działania społeczne i pomocowe. Oprócz działań na rzecz Ukrainy, pomagamy każdemu, kto jest w potrzebie, w trudniej sytuacji życiowej, kto doświadczył jakiejś klęski żywiołowej. Wystarczy zgłosić się do naszej Fundacji Castorama online. Pomogliśmy wyremontować i wyposażyć już wiele domów i mieszkań po pożarach, powodziach i wichurach. Poza tym pracownicy naszego sklepu cały czas angażują się w zbiórki darów na rzecz ukraińskich uchodźców. Przekazaliśmy do Ośrodka Sportu i Rekreacji już trzy transporty z kocami, materacami, regałami, środkami czystość i żywnością. Aktualnie organizujemy czwarty transport. Przyznam, że chociaż pochodzę z Krakowa, pokochałem Starogard Gdański, chyba miłością wzajemną. Załoga sklepu, która liczy 110 osób, to głównie starogardzianie  –  wspaniali ludzie,  zaangażowani, którym chce się pracować, a z doświadczenia wiem, że nie wszędzie z tak fantastycznym zespołem miałem przyjemność współpracować – powiedział dyrektor sklepu Zbigniew Janusz.

W czwartek, 14 kwietnia, zanim transport darów ruszył do hali miejskiej, prezydent miasta podziękował kierownikowi sklepu i przekazał podziękowania dla całej załogi.

Dyrektor sklepu Castorama w Starogardzie Gdańskim Zbigniew Janusz i prezydent miasta Janusz Stankowiak

– Bardzo dziękuję zarządowi sklepu Castorama za ten dar. Otrzymane łózka, jeśli zaistnieje taka potrzeba, pozwolą nam zapewnić tymczasowo schronienie dla większej liczby uchodźców. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten gest, bo nie wiemy ilu obywateli Ukrainy trafi jeszcze do naszego miasta. Dziękuję też wszystkim pracownikom sklepu w Starogardzie Gdańskim, którzy tak ochoczo angażują się w zbiórki pomocowe na rzecz Ukrainek i Ukraińców. Miło słyszeć z Pana ust opinię, że starogardzianie to ludzie empatyczni, dobrzy i  zaangażowani  – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak