CZYSTY STAROGARD – ZDROWSZE ŻYCIE

W ostatnią sobotę września w Parku Nowe Oblicze odbędzie się Festyn Ekologiczny pod nazwą  ,,Czysty Starogard – Zdrowsze Życie”.  Organizowana przez Wydział Ochrony Środowiska impreza ma na celu uświadomienie mieszkańcom jak ważną rolę w naszym otoczeniu odgrywa ekologia i dbanie o środowisko.

Na mieszkańców czeka wiele atrakcji m. in. konkursy ekologiczne opierające się na prawidłowej segregacji odpadów oraz ochronie powietrza. Zorganizowana zostanie wystawa mebli i przedmiotów z odpadów. Do punktu odbioru przynieść można makulaturę lub zużyte baterie, a ze swoich starych t-shirtów zrobić ekologiczną torbę na zakupy. Tego dnia zbierane będą nakrętki, z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację i leczenie Jakuba Zaremskiego, który cierpi na obniżone napięcie mięśniowe, liczne cechy dysmorficzne oraz przepuklinę kresy białej.  Każdy, kto przyniesie minimum 1 kg nakrętek  może wziąć udział w losowaniu nagrody.

W trakcie trwania festynu przeprowadzone będą warsztaty ekologiczno-kulinarne oraz tłoczenie soku z jabłek. Na najmłodszych czekać będą wielkie bańki mydlane, konkursy, manufaktura lizaków oraz malowanie twarzy.