Czym jest triathlon? Spotkanie z uczniami

Kombinacja pływania, kolarstwa i biegania – tak w skrócie określić można triathlon. Ta wszechstronna dyscyplina sportowa zyskuje coraz większą popularność. W Starogardzie Gdańskim rozgościła się na dobre za sprawą organizowanego co roku Triathlon Energy. 30 listopada jeden z organizatorów zawodów Adam Greczyło wspólnie z prezydentem miasta Januszem Stankowiakiem odwiedził uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6, by podziękować im za dotychczasowe kibicowanie zawodnikom.

– Wiem, że wśród Was jest wielu miłośników sportu. Nasza szkoła zawsze chętnie włącza się w tego typu inicjatywy, dlatego bez specjalnej namowy kibicujecie uczestnikom Triathlon Energy, którzy startują w naszym mieście – powiedział dyrektor PSP 6 Ryszard Hapoński.

Upominek od uczniów PSP 6 ma przypominać prezydentowi Starogardu Januszowi Stankowiakowi o tym spotkaniu. 

–Bardzo dziękuję Wam za zaangażowanie na trasie Triathlon Energy. Myślę, że doskonale zdajecie sobie sprawę z tego jak ważny jest dla zawodników doping kibiców. Tym bardziej podczas tak wymagających zawodów, jak organizowany w Starogardzie Gdańskim Triathlon Energy. Nasze miasto to już w zasadzie ostatnia prosta dla biorących w nich udział osób. Są już bardzo zmęczeni, dlatego każdy miły, skierowany w ich stronę gest jest niezwykle ważny – mówił Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Adam Greczyło

– Dziękuję, że tak chętnie kibicujecie zawodnikom Triathlon Energy. Jesteście w takim wieku, że jeszcze nie możecie stratować w tej dyscyplinie, ale za jakiś czas będziecie mogli zacząć ją trenować. Polecam, bo naprawdę warto. Jeżeli będziecie mieli ochotę, możecie zostać też wolontariuszami na trasie. Organizacja tego typu zawodów nie należy do łatwych, dlatego każde ręce do pomocy są mile widziane – powiedział jeden z organizatorów Triathlon Energy Adam Greczyło.

Bony podarunkowe przekazane zostały na ręce dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 Ryszarda Hapońskiego. 

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym dokładnie polega triathlon, z czym nie należy go mylić i jakie dystanse trzeba pokonywać. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Jana Pawła II otrzymała bony podarunkowe na zakupy w sklepie sportowym.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl