„Czwórka” ma nowego dyrektora

Na okres jednego roku Martyna Wiśniewska została dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Starogardzie Gdańskim. W dniu 31 sierpnia odebrała z rąk prezydent Janusza Stankowiaka powołanie na nowe stanowisko.

Rodzice już nie muszą się martwić, że ich dzieci rozpoczną nowy rok szkolny w szkole bez zarządy. Po dwóch nierozstrzygniętych konkursach na stanowisko dyrektora PSP Nr 4, prezydent Janusz Stankowiak, zasięgnąwszy opinii Rady Pedagogicznej w porozumieniu z Kuratorium Oświaty, powołał na to stanowisko Martynę Wiśniewską. Nowa dyrektor odebrała nominację w dniu 31 sierpnia 2017 roku.
– Powierzam Pani niełatwe zadanie, ale podobnie jak Pani lubię wyzwania – powiedział prezydent, wręczając jej nominację.

Martyna Wiśniewska – nowa dyrektor PSP Nr 4 w Starogardzie Gdańskim

Martyna Wiśniewska z wykształcenia jest pedagogiem, w praktyce nauczycielem wychowania przedszkolnego i logopedą. Od 10 lat związana z Miejskim Przedszkolem Publicznym nr 5. W 2004 roku ukończyła studia licencjackie I stopnia, zdobywając niezbędne kwalifikacje do wykonywanego zawodu. Trzy lata później również na Uniwersytecie Gdańskim uzyskała tytuł magistra pedagogiki. Posiada też dyplom ukończenia podyplomowych studiów „Zarządzanie oświatą”.

– Lubię stawiać sobie wysoko poprzeczkę – mówi nowo powołana dyrektor. – Stanowisko, które powierzył mi Pan Prezydent, jest dla mnie dużym wyzwaniem. Wierzę, że dam radę. Zresztą im trudniejsze zadanie stoi przede mną, tym mocniej się w nie angażuję. Do tej pory pracowałam w znacznie mniejszym zespole i z małą grupą dzieci, teraz czekają mnie nowe obowiązki, związane z organizacją jednej z większych szkół w Starogardzie. Mimo to jestem przekonana, że moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe i zdobyte umiejętności sprawią, że nie zawiodę. Praca z przedszkolakami nauczyła mnie rozumieć dzieci i uwrażliwiła na ich indywidualność, wrażliwość i ciekawość świata. Dzięki temu łatwiej mi im pomagać stawać się samodzielnymi i kreatywnymi ludźmi. Chcę iść dalej w tym duchu, dlatego szczególny nacisk położę na innowacje pedagogiczne i pomysłowość nauczycieli. Zamierzam „budować” szkołę, w która będzie panowała nie tylko dobra i przyjazna atmosfera, ale z której wyjdą szczęśliwi, młodzi ludzie odpowiednio przygotowani do życia i twórczego rozwoju.

Nominacja przyznana została pani Martynie na okres 1 roku do 31 sierpnia 2018 roku.

Prezydent Janusz Stankowiak wręcza nominacje na dyrektora PSP Nr 4 Martynie Wiśniewskiej