Cztery ulice będą miały nowe dywaniki

STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie wymieni nawierzchnię czterech ulic w Starogardzie Gdańskim. Na wykonanie modernizacji trzech 24 maja br. przedstawiciele Spółki podpisali umowę z Prezydentem Miasta. Na wykonanie czwartej mają podpisać umowę do końca maja. Roboty będą kosztować prawie milion złotych. Po nowych nawierzchniach ulic: Krasickiego, Okrężnej, Przejezdnej i Korczaka mieszkańcy będą jeździć pod koniec lipca.

Firma Strabag z Pruszkowa wygrała przetarg na modernizację czterech ulic w Starogardzie Gdańskim. Złożyła najkorzystniejszą ofertę na wymianę ich nawierzchni. We wtorek 24 maja dyrektor techniczny pomorskiego oddziału spółki STRABAG Mariusz Schab w towarzystwie kierownika budowy Jacka Łońskiego podpisał z Prezydentem Miasta Januszem Stankowiakiem umowę na wykonanie modernizacji trzech ulic. Na wykonanie remontu czwartej umowa ma być podpisana do końca maja.

Od lewej Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, dyrektor techniczny pomorskiego oddziału spółki STRABAG Mariusz Schab i kierownik budowy Jacek Łoński

W pierwszej kolejności nowe dywaniki otrzymają ulica Krasickiego, część ulicy Okrężnej (sięgacz) oraz ulica Przejezdna. W przypadku ostatniej – ulicy Korczaka – nałożona zostanie nie tylko nowa bitumiczna nakładka, ale Spółka wymieni też stare płyty chodnikowe na chodnik z kostki betonowej.

Na wykonanie całego zadania wykonawca ma 60 dni od daty podpisania umowa. To oznacza, że mieszkańcy będą mogli jeździć po nowych nawierzchniach pod koniec lipca. Koszt ulic to ok. 1 mln zł.

Zdjęcia: ul. Okrężna, ul. Korczaka, ul. Krasickiego i ul. Przejezdna

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl