Cztery świeczki na urodzinowym torcie

Tworzenie i podtrzymywanie więzi między osobami starszymi to jedno z podstawowych zadań Dziennego Domu Senior+. 4 listopada br. ponad trzydziestu domowników wraz z opiekunami świętowało czwartą rocznicę jego działalności w Starogardzie Gdańskim. Gośćmi specjalnymi byli Prezydent Miasta i jego zastępcy.

– Cieszę się, że to miejsce, które powstało 4 lata temu, stało się dla Was Drodzy Seniorzy bezpieczną oazą, że tak chętnie tu przychodzicie. Wiem, że wiele się tu dzieje, a dziać się będzie jeszcze więcej, bo właśnie przygotowujemy dokumentację na adaptację kolejnych pomieszczeń. W planach mamy utworzenie Klubu Seniora jako uzupełnienie Dziennego Domu Senior +. Będziecie mogli się spotykać nie tylko w ciągu dnia, ale również popołudniami – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Z okazji 4 urodzin Dziennego Domu Senior + Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak życzył seniorom i pracownikom Domu, by radość życia, którą widzi na ich twarzach, gościła na nich zawsze i wszędzie

Przy okazji Prezydent podziękował dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Annie Drężek, kierowniczce Dziennego Domu Senior + Katarzynie Gorczycy oraz całemu personelowi za zaangażowanie, rozwijanie i udoskonalanie pracy Dziennego Domu Senior+. – To co robicie dla naszych seniorów jest wspaniałe. Mam nadzieję, że również wam dobrze się tu pracuje. Życzę wszystkim dużo zdrowia, aktywności i nowych pomysłów. Życzę też by radość życia, którą widzę na waszch twarzach, gościła na nich zawsze i wszędzie – dodał prezydent.

Prezenty, życzenia i podziękowania

Do życzeń dołączył przewodniczący Rady Seniorów Bogdan Adam. – Niech wam się dobrze żyje i dobrze mieszka w tym domu. Z podziwem śledzę wasze relacje z wydarzeń dnia na Facebooku. Ciągle czymś mnie zaskakujecie. Tyle w was fantazji, radości i energii. Niech tak zostanie – powiedział Bogdan Adam.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również zastępca prezydenta miasta ds. społecznych Maciej Kalinowski, zastępca prezydenta miasta ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki oraz pełnomocnik prezydenta miasta ds. Osób Niepełnosprawnych i Seniorów Ewa Życzyńska.

Do urodzinnowej zabawy z okazji 4.rocznicy działalności Dziennego Domu Senior+ przygrywał zespół Rokocinianki

Goście nie przyszli z pustymi rękoma. Wśród przekazanych przez prezydenta Janusza Stankowiaka upominków znalazł się m.in. obraz podarowany starogardzkim seniorom przez wojewodę pomorskiego Dariusza Drelicha oraz prezent od posłanki Magdaleny Sroki.

Kierownik Dziennego Dmu Senior + Katarzyna Gorczyca podziękowała za dobre słowa, upominki i kwiaty

– Bardzo dziękuję za wszystkie dobre słowa, kwiaty i prezenty. Dziękuję pracownikom, którzy zadbali o świąteczny wystrój sali i poczęstunek. Dziękuję wszystkim seniorom, którzy tak ochoczo nas wspierają w każdej dziedzinie. Jesteśmy dumni, że tworzymy taką cudowną rodzinę. Dziękuję również panom Prezydentom za wsparcie, otwartość i pomoc w pokonywaniu wszelkich trudności – powiedziała Katarzyna Gorczyca.

Urodzinowy tor i zabawa

Pani Kazimiera ze starogardzkiego Dziennego Domu Senior +

Seniorzy przygotowali dla zaproszonych gości krótki program artystyczny. Wystąpiła pani Kazimiera, która w zabawnej rymowance wyraziła wdzięczność seniorów za dotychczasową opiekę. Podziękowała Prezydentowi, dyrektor MOPS, kierowniczce Domu i każdej pracującej w nim pani za organizację codziennych zajęć, za imprezy dla seniorów, za obecność, otwartość i serdeczność.

Muzyczne życzenia seniorom złożył zespół Rokocinianki, który potem rozkręcił na dobre urodzinową imprezę. Nie zabrakło też urodzinowego tortu, który Prezydent pokroił wspólnie z Dyrektor MOPS.

fot. Magdalena Dalecka