Czterdzieści lat minęło…

16 września Rodzinne Ogrody Działkowe „Radość” świętowały 40-lecie istnienia. Była to okazja do wspólnej zabawy, podziękowań i wyróżnień. Gościem honorowym spotkania był Prezydent Miasta Starogard Gdański.

Rodzinne Ogrody Działkowe „Radość” zostały założone w 1983 roku. 16 września działkowcy spotkali się by uczcić jubileusz 40-lecia ich istnienia. Tego dnia nie tylko piękna pogoda sprzyjała miłośnikom urządzonej zieleni. Nazwa ogródków działkowych przy ul. Hermanowskiej wyraźnie odzwierciedlała się na twarzach wszystkich uczestników tego święta. Oprócz wspólnej zabawy, nie zabrakło wyróżnień dla najbardziej zasłużonych, a także najstarszych działkowców ogrodu „Radość”. Wyróżnienia były formą docenienia ich pracy. Na co dzień bowiem wkładają wiele starań, aby ich oazy zieleni wyglądały wyjątkowo i zachowały niepowtarzalny charakter.

Tę radość wspólnie z działkowcami podzielił prezydent miasta Janusz Stankowiak. Życzył im, by pasja, której się na co dzień oddają, przechodziła z pokolenia na pokolenie.

— Takie miejsca w Starogardzie są niezwykle ważne. Ważni są też ludzie, którzy chcą te miejsca pielęgnować. Na terenie naszego miasta mamy 14 ogrodów działkowych, z których jesteśmy niezwykle dumni. Nie chodzi tu tylko o indywidualną satysfakcję z trudnej pracy i możliwości skorzystania z formy wypoczynku, jaką dają ogródki, ale również to, że z tej zieleni jako płuc naszego miasta korzystamy wszyscy mieszkańcy Starogardu Gdańskiego. Zabiegamy o to, aby Starogard był jak najbardziej zielony i aby mieszkańcy mogli czuć się w nim bezpiecznie. To się dzieje – również za Waszą szanowni działkowcy sprawą. Bardzo Wam za to dziękuję – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

Prezydent zostaje uhonorowany brązową odznaką zasłużonego działkowca.
Podczas spotkania prezydent miasta Janusz Stankowiak został uhonorowany Brązową Odznaką Zasłużonego Działkowca za wsparcie, na jakie zawsze z jego strony mogą liczyć starogardzcy działkowcy.

Najlepsze życzenia działkowcom złożyli Henryk Krasiński prezes ROD Radość, Jan Kowalski członek Okręgowego Zarządu Pomorskiego PZD, a także prezes Kolegium Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Starogardzie Gdańskim i jednocześnie prezes zarządu ROD „Neptun” Bogdan Grzela.

Materiał prasowy: Magdalena Dalecka
Fot: Magdalena Nowak