Czas im sprzyja

Aktywność seniorów ze Starogardu Gdańskiego i okolic jest godna podziwu. Udzielają się naukowo, sportowo oraz artystycznie. Efekty tej ostatniej aktywności podziwiać mogliśmy 13 października podczas XXII przeglądu pod nazwą „Spotkajmy się 2018”.

Spotkanie miało charakter niezwykle rozrywkowy. Na scenie pojawiły się chóry (Jutrzenka z Lubichowa, Złota Jesień ze Smętowa), zespoły wokalne (Osieczaki z Osieka, Bambino z Lubichowa, Halka z Osiecznej, Szlachcianki ze Szlachty, Kociewska Familija z Pinczyna, Sąsiedzi z Borzechowa, Skarszewskie Towarzystwo Śpiewacze ze Skarszew oraz zespół wokalny Espero reprezentujący Zamek Kiszewski), a także zespół aktorski składający się z podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim, którzy zaprezentowali wzruszającą pantomimę o charakterze patriotycznym z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z racji przypadającej w tym roku okrągłej rocznicy Niepodległej Polski tematyka patriotyczna pojawiła się podczas wielu występów. Były też przeboje polskiej sceny muzycznej. Mieliśmy również okazję wysłuchać autorskiej poezji oraz pośmiać się z prezentowanych skeczy.

Imprezę otworzył przewodniczący Rejonowego Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Jan Brdak. Głos zabrał też Prezydent Miasta Starogard Gdański. – Szanowni Państwo, udowadniacie, że jeśli człowiek chce być aktywny, działać i się rozwijać, może zrobić to zawsze. To już XXII przegląd Waszej twórczości. Obliczyłem, że będę mógł na nim wystąpić w XXXV edycji. Bardzo bym sobie tego życzył – powiedział Janusz Stankowiak.

Fot. Małgorzata Rogala