„Czar par”, czyli kolejne małżeńskie jubileusze

25 października w Urzędzie Miasta odbyły się uroczystości jubileuszowe par małżeńskich. Jubilatów obchodzących „Złote Gody” okolicznościowymi medalami odznaczył prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski. Dostojnych gości przywitała Bożena Kamińska – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, otrzymali:

Państwo Wanda i Gerard Kowalscy
Państwo Wanda i Gerard Kowalscy

Państwo Wanda i Gerard Kowalscy, zapytani co jest najważniejsze w związku, aby przeżyć ze sobą tyle lat zgodnie przyznali, że w miłości siła.

-Może nie będę oryginalna, ale najważniejsza jest miłość, tolerancja i wzajemne zrozumienie. No i wiara, że po każdej burzy zawsze świeci słońce – mówiła Pani Wanda.

Prezydent miasta Janusz Stankowiak wyraził uznanie dla małżonków, którzy przeżyli ze sobą pół wieku. -Dziękuję, że jesteście sojusznikami niezwykle ważnej wartości, jaką jest rodzina. Dajecie wspaniały przykład młodemu pokoleniu, które mam nadzieję, będzie kierowało się w życiu taką samą drogą.

Obecni na uroczystości Państwo Balcerzak, świętowali 60-lecie swojego małżeństwa.

Państwo Krystyna i Henryk Balcerzak
Państwo Krystyna i Henryk Balcerzak

Zebrani goście uczcili święto  lampką szampana. Na zakończenie wystąpił Chór męski z Parafii pw. św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim.

img_8134Organizatorem uroczystości jubileuszowych był Urząd Stanu Cywilnego w Starogardzie Gdańskim.

Wszystkim parom życzymy wielu dalszych lat wspólnego życia, pełnych optymizmu i radości. Niech te lata mijają w otoczeniu kochającej rodziny, dzieci i wnuków. Wszystkiego najlepszego!

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl