COVID-19. Sczepienie dzieci

Od 15 grudnia w Starogardzie Gdańskim przeciw COVID-19 można zaszczepić dzieci w wieku 5 – 11 lat.

Aby umówić dziecko na szczepienie należy skorzystać z następujących sposobów rejestracji:

1. Telefon na całodobową i bezpłatną infolinię (989)
Termin i miejsce można umówić telefonicznie na całodobową i bezpłatną infolinię (989). Przy umawianiu wizyty należy podać numer PESEL dziecka. Podanie numeru telefonu nie jest wymagane, ale jeżeli Państwo podadzą to, otrzymacie SMS z potwierdzeniem terminu i miejsca szczepienia.

2. E-rejestracja na pacjent.gov.pl
Elektroniczna rejestracja możliwa jest na dwa sposoby: poprzez Profil Zaufany oraz bez jego użycia. W pierwszym przypadku można zalogować się na Profil Zaufany i wybrać jeden z dostępnych terminów. System zaproponuje kilka najbliższych, które dostępne będą w punktach szczepień usytuowanych blisko adresu zamieszkania. W tym przypadku można też wyszukać inny, dogodny termin oraz miejsce szczepienia. W drugim przypadku nie trzeba logować się na Profil Zaufany. Wystarczy wejść na stronę https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth i wybrać ścieżkę “Rejestracja bez Profilu Zaufanego”. Kolejnym krokiem jest wpisanie nazwiska dziecka, jego numer PESEL oraz swój numer telefonu. Po wykonaniu tych czynności na wskazany numer telefonu zostanie przesłany SMS z kodem, który należy dalej wpisać w kolejnym kroku rejestracji. Następnie można wybrać dogodny termin szczepienia. Potwierdzenie zostanie przesłane SMS-em na podany numer telefonu.

3. Kontakt z wybranym punktem szczepień
Na szczepienie przeciw COVID-19 można zapisać dziecko także w wybranym punkcie szczepień. Mapa i dane kontaktowe do dostępnych miejsc, w których wykonywane są szczepienia, dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien.

4. SMS
Rejestracji dziecka można dokonać także wysyłając SMS pod numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie. W tym przypadku automatyczny odbiorca pokieruje, jakie dane należy podać, aby zapis zakończył się sukcesem. Wybierając tę możliwość należy podać numer PESEL dziecka oraz kod pocztowy miejsca zamieszkania, dzięki czemu system wybierze najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko miejsca zamieszkania. Jeżeli wskazany termin nie będzie dogodny, można dokonać zmiany terminu szczepienia. Na numer telefonu, z którego zostanie wysłany SMS, dzień przed planowanym szczepieniem, przyjdzie wiadomość przypominająca o jego terminie i miejscu.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani szczepieniami przeciw COVID-19 w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska im. Marii Orlikowskiej-Płaczek w Starogardzie Gdańskim w punkcie szczepień: przy ul. Hallera 21 oraz os. 60-lecia ONP 14 kontakt telefoniczny celem rejestracji jest możliwy  pod numerem 533 348 944 (poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godzinach 10.00 – 14.00 oraz w środę w godzinach 15.00 – 17.30).

Przed wizytą kwalifikacyjną do szczepienia przeciw COVID-19 należy wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19 – dostępny na stronie: http://www.spzoz-przychodnia.pl/ oraz w budynku Przychodni.

Szczepienia odbywają się także w innych przychodniach:
1. Medpharma przy Alei Jana Pawła II, tel. 516 560 072
2. Polmed na Osiedlu Kopernika, tel. 58 775 95 99; 801 033 200
3. Medyk przy ul. Juranda ze Spychowa, tel. 58 56 00 117
4. Starmed przy ul. Piaskowej, tel. 58 56 11 000
5. Akumed, przy ul. Skarszewskiej , tel. 58 56 277 81

Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID – 19 dostępnych jest na stronach: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat oraz  https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja