Cor Cordium z trofeami

Zawodnicy Kociewskiego Parafialnego Klubu Sportowego „Cor Cordium” przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa tradycyjnie odnieśli spore sukcesy na corocznej Parafiadzie. 19 sierpnia odwiedzili prezydenta miasta. Nie tylko pochwalili się osiągnięciami, ale przede wszystkim podziękowali za wsparcie wyjazdu klubu na zawody.

Reprezentanci Starogardu Gdańskiego w tegorocznej, XXXI Warszawskiej Parafiadzie zajęli I miejsce w turnieju piłki nożnej oraz I miejsce w turnieju koszykówki (kategoria liceum).

Ponadto klub „Cor Cordium” cieszy się z licznych indywidualnych sukcesów swoich zawodników. Maciej Litwiński zajął 2. miejsce w biegu na 400 m (kat. liceum). Maciej Kędziorski 2. miejsce w skoku w dal,a Dominik Stosik 4. miejsce w tej samej dyscyplinie. Obaj startowali w kategorii liceum. Także wśród licealistów 3. miejsce w szachach wywalczył Paweł Unstadt.

Nikodem Romanowski zajął 4., a Kacper Nierzwicki 6. miejsce w biegu na 300 m (kat. szkoła podstawowa).Arkadiusz Włoch zajął 5. miejsce w biegu na 100 m w kategorii liceum.

Prezes KPKS „Cor Cordium” Marcin Goździewski wręczył prezydentowi Januszowi Stankowiakowi podziękowania za wsparcie wyjazdu klubu na Parafiadę.

Poza tym reprezentanci Starogardu Gdańskiego awansowali do 1/4 finału w piłce nożnej (kat. gimnazjum). Zawodnicy KPKS Cor Cordium brali też udział w konkurencjach lekkoatletycznych, takich jak: bieg na 60 m (kat. szk. podst.). Antoni Radomski i Nikodem Romanowski uplasowali się w pierwszej 10. Franciszek Miszewski, Mikołaj Duraj oraz Maciej Ogórek również zajęli miejsca w pierwszej 10 w swoich kategoriach,

Na dystansie 1500 pobiegł i dobrze zaprezentował się Kacper Nierzwicki. Chociaż urodził się w 2006 r., to swoich sił spróbował w kategorii gimnazjum (2003-2005).

– Panowie, po raz kolejny śmiało mogę powiedzieć, że jestem z Was dumny. Cieszę się, że znów mam okazję pogratulować Wam sukcesów. Życzę kolejnych. Zostały Wam jeszcze dwa tygodnie wakacji. Korzystajcie z nich i odpoczywajcie, bo domyślam się, że na razie nie mieliście na to czasu – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

W spotkaniu z prezydentem zawodnikom „Cor Cordium” towarzyszył prezes klubu Marcin Goździewski. – Nasi reprezentanci zwyciężyli w najważniejszych konkurencjach. Dało im to wielką satysfakcję, a niektórych upewniło, że sport to droga, którą chcą podążać. Dlatego, korzystając z okazji, bardzo dziękuję za okazaną nam pomoc. Ze wsparciem Urzędu Miasta łatwiej było nam zorganizować podróż, której koszty były większe niż w zeszłym roku, ponieważ zwiększyła się liczba naszych zawodników – powiedział prezes KPKS „Cor Cordium”.