Cor Cordium z dofinansowaniem

Kociewski Parafialny Klub Sportowy Cor Cordium w ramach projektu „Żyj zdrowo na sportowo” poprowadzi zajęcia sportowe i rekreacyjne dla dzieci i młodzieży ze Starogardu Gdańskiego.

26 kwietnia prezydent miasta Janusz Stankowiak podpisał z prezesem klubu – Danielem Stosikiem, umowę na dofinansowanie działań, wspierających i promujących aktywny styl życia. Miasto wsparło projekt kwotą 4700 złotych.

”Żyj zdrowo na sportowo” jest projektem wieloletnim. W ramach klubu prowadzone są zajęcia sportowo-rekreacyjne z zakresu piłki nożnej, piłki siatkowej, badmintona, koszykówki, szachów, tenisa stołowego i ziemnego a także kolarstwa i turystyki. Organizowane są imprezy oraz zawody sportowe z udziałem dzieci i młodzieży w rożnym wieku.
Głównym celem jest promowanie zdrowego stylu życia, poprawa sprawności fizycznej oraz zagospodarowanie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży mało aktywnej, otyłej, często też ubogiej, zagrożonej wykluczeniem społecznym. Celem projektu jest dotarcie do tych osób i włączenie ich do sportowej rywalizacji w duchu zasad fair-play.

W tym roku, szczególny nacisk kładziemy na organizację zajęć dla dzieci, które spędzają czas na nauczaniu zdalnym. Obserwujemy szczególną potrzebę aktywizacji tej grupy uczniów. Planujemy organizację zajęć z nastawieniem na rekreację, których celem będzie zachęcenie dzieci do wyjścia z domu i aktywności ruchowej – wyjaśnia Daniel Stosik.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl