Co kryje Kociewie?

Kasia i Maciej Marczewscy uwielbiają zwiedzać Polskę i dzielić się sprawdzonymi pomysłami na wakacyjne wycieczki, między innymi po naszym regionie. Świetnie wpisują się więc w obchody Światowego Dnia Kociewia. O swoich pomysłach na zwiedzanie tej malowniczej krainy opowiedzą już w czwartek 7 lutego o godz. 17:00 w Czytelni Popularnonaukowej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Spotkanie zacznie się od wspomnień z Kociewia. Kasia i Maciej pokażą jak przez 10 dni podróżowali po tych terenach i jak każdego dnia lądowali w innym zakątku regionu. – Opowiemy jak odkrywaliśmy kociewskie atrakcje i jak powstał z nich internetowy przewodnik po Kociewiu. Pokażemy m. in. jak poznawaliśmy kociewskie tradycje i jak zwiedzaliśmy kociewskie miasteczka, zamki, starodawne grody i co znaleźliśmy na poddaszach kociewskich kościołów – zachęcają.

Spotkanie zakończy losowanie przewodników i turystycznych gadżetów przywiezionych od partnerów wycieczek po Polsce. Rozdawane będą też darmowe mapy, przewodniki i foldery z różnych zakątków Polski: od Kaszub, Kociewia, przez centralną Polskę aż po Karkonosze, Małopolskę i Podkarpacie.

Państwo Marczewscy prowadzą turystycznego bloga. W 2016 r. po raz pierwszy ich blog dotarł do miliona turystów, został wpisany do TOP10 blogów podróżniczych o największym potencjale marketingowym i ogłoszony drugim największym blogiem podróżniczym w Polsce. Ich podróże po Polsce obserwuje na co dzień ponad 50 tysięcy fanów w mediach społecznościowych. Już w pierwszym roku działania ich Fundacja współpracowała z organizacjami turystycznymi z 16 polskich województw. Docenili to jurorzy prestiżowego gdańskiego konkursu Tourism Trends Awards i ogłosili Fundację Ruszaj w Drogę! „Debiutem Roku 2016”.

Klub Ruszaj w Drogę! swoją działalność dedykuje tym, którzy szukają sprawdzonych pomysłów na wycieczki po Polsce. Niezależnie od tego, czy uczestnicy mają już doświadczenia z podróżowaniem po Polsce, czy też nigdy nie wyruszyli poza granice swojego miasta. Patronem medialnym wydarzeń klubowych jest Radio Gdańsk.

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl