Co kryje Kociewie?

Kasia i Maciej Marczewscy uwielbiają zwiedzać Polskę i dzielić się sprawdzonymi pomysłami na wakacyjne wycieczki, między innymi po naszym regionie. Świetnie wpisują się więc w obchody Światowego Dnia Kociewia. O swoich pomysłach na zwiedzanie tej malowniczej krainy opowiedzą już w czwartek 7 lutego o godz. 17:00 w Czytelni Popularnonaukowej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Spotkanie zacznie się od wspomnień z Kociewia. Kasia i Maciej pokażą jak przez 10 dni podróżowali po tych terenach i jak każdego dnia lądowali w innym zakątku regionu. – Opowiemy jak odkrywaliśmy kociewskie atrakcje i jak powstał z nich internetowy przewodnik po Kociewiu. Pokażemy m. in. jak poznawaliśmy kociewskie tradycje i jak zwiedzaliśmy kociewskie miasteczka, zamki, starodawne grody i co znaleźliśmy na poddaszach kociewskich kościołów – zachęcają.

Spotkanie zakończy losowanie przewodników i turystycznych gadżetów przywiezionych od partnerów wycieczek po Polsce. Rozdawane będą też darmowe mapy, przewodniki i foldery z różnych zakątków Polski: od Kaszub, Kociewia, przez centralną Polskę aż po Karkonosze, Małopolskę i Podkarpacie.

Państwo Marczewscy prowadzą turystycznego bloga. W 2016 r. po raz pierwszy ich blog dotarł do miliona turystów, został wpisany do TOP10 blogów podróżniczych o największym potencjale marketingowym i ogłoszony drugim największym blogiem podróżniczym w Polsce. Ich podróże po Polsce obserwuje na co dzień ponad 50 tysięcy fanów w mediach społecznościowych. Już w pierwszym roku działania ich Fundacja współpracowała z organizacjami turystycznymi z 16 polskich województw. Docenili to jurorzy prestiżowego gdańskiego konkursu Tourism Trends Awards i ogłosili Fundację Ruszaj w Drogę! „Debiutem Roku 2016”.

Klub Ruszaj w Drogę! swoją działalność dedykuje tym, którzy szukają sprawdzonych pomysłów na wycieczki po Polsce. Niezależnie od tego, czy uczestnicy mają już doświadczenia z podróżowaniem po Polsce, czy też nigdy nie wyruszyli poza granice swojego miasta. Patronem medialnym wydarzeń klubowych jest Radio Gdańsk.