Chcemy wygrać z sepsą czyli 31. finał WOŚP w Starogardzie

Ponad 225 tys. zł na obecną chwilę zebrali starogardzianie w 31. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach kwestowało 290 wolontariuszy. Graliśmy dla Orkiestry pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

Tegoroczne centrum orkiestrowych wydarzeń skupiło się na starogardzkim Rynku oraz w Galerii Neptun. Znaczną część przedmiotów jak i usług, które przygotował osirowy Sztab 4233 Stg, można było wylicytować na internetowych aukcjach portalu Allegro. Do zdobycia była koszulka z podpisem Agnieszki Radwańskiej i Dawida Celta, pika z autografem Huberta Hurkacza, voucher na organizację urodzin w klubie Basement, zwiedzanie zakładów farmaceutycznych Polpharma i wiele innych, które zasiliły konto fundacji WOŚP.

Internetową aukcję licytacji 4 godzin pracy prezydenta miasta Janusza Stankowiaka, która co roku budzi wiele emocji wygrała firma Polmet ze Starogardu Gdańskiego. Właściciel firmy pan Henryk Kinder podbił kwotę do 2105 zł!

Środek zimy a jakże było gorąco. Na starogardzkim Rynku grupa morsów z klubu „Przerembel Team” zachęcała do morsowania a za datek do puszki można było przejechać się elektrycznymi motorami od firmy Wołoszyk Electric Vehicle.

Zasilając konto WOŚP można było spróbować przejażdżki na elektrycznym motocyklu.

W Galerii Neptun natomiast odbyły się też licytacje ”na żywo” do których zachęcali pracownicy Starogardzkiego Centrum Kultury. Do puszki zebrali w ten sposób prawie 27 tys. zł. Wylicytować można było między innymi vouchery od Rezydencji Live, kanapę od firmy Feniks ze Skarszew, auto na weekend z pełnym zbiornikiem paliwa od Hyundai Gołębiewski, kosze upominków od Delikatesów Koneser, karmy i akcesoria dla zwierząt od ZOO Karina, Złoty Bilet SCK, który upoważnia do wejścia na wszystkie wydarzenia organizowane przez Starogardzkie Centrum Kultury czy zdjęcie Agnieszki Chylińskiej z autografem, które podarował sam prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Anita Piaskowska i Łukasz Rocławski ze Starogardzkiego Centrum Kultury.

Licytacje przeplatały występy taneczne dzieci z grupy Dejka Fit Studio, Stars Cheerleders oraz Dejka Cherleders. Wystąpili również: grupa dziecięco-młodzieżowa „Perła Ukrainy, Kociewska Kapela „Fefernuski”, dzieci i młodzież ze Starogardzkiego Centrum Edukacji Muzycznej. Zwieńczeniem był koncert zespołu „Serio?”. Natomiast członkowie Klubu Moto Kociewie STG zbierali pieniądze, ucząc mieszkańców pierwszej pomocy.

W specjalnej dodatkowej licytacji na którą spontanicznie zdecydował się prezydent Janusz Stankowiak, za rekordową kwotę 10.500 zł wylicytowano po raz drugi jego pracę. Ostatecznie zwyciężyła fima transportowa „Fulimpex” pana Marcina Fulbiszewskiego.

Pani Emilia Fulbiszewska z firmy transportowej „Fulimpex” wylicytowała pracę prezydenta miasta za kwotę 10.500 zł.

Wspólna belgijka, gorąca grochówka i symboliczne światełko do nieba zakończyły 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Przy tej okazji prezydent miasta Janusz Stankowiak podziękował wszystkim darczyńcom im za hojność i gorące serca. Podziękował też wszystkim wolontariuszom, którzy ruszyli w miasto kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podziękowania dla darczyńców i wolontariuszy złożył prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Pieczę nad wszystkim jak zawsze od 31 lat sprawował Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wspierał go Bank Spółdzielczy, który od 20 lat towarzyszy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Bez ich pomocy trudno byłoby tak szybko i sprawnie zliczyć zebrane pieniądze. W podziękowaniu za ich zaangażowanie pracownicy OSiR przygotowali specjalny tort, który dyrektor Marzena Klein wraz z prezydentem miasta wręczyli prezesowi BS Zenonowi Błańskiemu.

Od lewej: Zenon Błański prezes Banku Spółdzielczego w Starogardzie, prezydent miasta Janusz Stankowiak i Marzena Klein, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Nieoficjalnie na konto Fundacji ze Starogardu Gdańskiego popłynęło 225 369,62 złotych. Zebrali ją mieszkańcy Starogardu Gdańskiego, Bobowa, Lubichowa, Skórcza, Kokoszkowych i Rokocina.
Suma ta wzrośnie o kilkaset złotych po tym jak ostatecznie zostaną podliczone wszystkie przekazane kwoty.

Zakończenie 31.finału w Banku Spółdzielczym, który od 20 lat wspiera WOŚP w Starogardzie.