Celowali do tarczy. XXIV Okręgowe Mistrzostwa Strzeleckie SW Okręgu Gdańskiego

XXIV Okręgowe Mistrzostwa Strzeleckie Służby Więziennej Okręgu Gdańskiego odbyły się dziś 9 września, w Strzelnicy „Borowiackiej” w Bietowie. Zawodników przywitał prezydent Janusz Stankowiak.

Prezydent wyraził wdzięczność za codzienny trud pracy strażników.

-Doceniam Waszą odpowiedzialność, o jakiej zapewne nie ma pojęcia przeciętny obywatel – powiedział. -Należą się Wam słowa uznania i szczerego szacunku. Życzę aby dziś wygrali najlepsi, chociaż przyznam, że kciuki trzymam za Areszt Śledczy ze Starogardu Gdańskiego – dodał na zakończenie.

Udział w Mistrzostwach wzięły drużyny strzeleckie:
A.Ś. Wejherowo, Z.K. Sztum, A.Ś. Elbląg, Z.K. Braniewo, Z.K. Kwidzyn, Z.K. Gdańsk Przeróbka, A.Ś. Gdańsk, , Z.K. Malbork, A.Ś. Starogard Gdański.

W tym roku zwycięskie pierwsze miejsce zajął: Zakład Karny Sztum. Na drugim miejscu uplasował się Areszt Śledczy ze Starogardu Gdańskiego, a na trzecim AŚ Gdańsk. Gratulujemy!

Zorganizowane przez Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku oraz dyrektora Aresztu Śledczego w Starogardzie Gd. mjr Marka Rzeszótko mistrzostwa, upłynęły w przyjaznej atmosferze. Zawodnikom i gościom czas umilił poczęstunek w postaci pysznego bigosu i grochówki.

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl