Bus 500+ krąży po Pomorzu. W czwartek przyjedzie do Starogardu

Pomorska kampania informacyjno-promocyjna Bus 500+ od 1 kwietnia działa w terenie. Urzędnicy odpowiadają na pytania mieszkańców w sprawie programu Rodzina 500+w miejscu ich zamieszkania. Do końca czerwca pracownicy Urzędu Wojewódzkiego odwiedzą wszystkie gminy regionu. W czwartek o godz. 10.00 Bus 500+ stanie na starogardzkim Rynku .

W czwartek 7 kwietnia przed starogardzkim Ratuszem o godz. 10.00 stanie Bus 500+. Przez godzinę urzędnicy będą informować mieszkańców o zasadach aplikowania o świadczenie rodzinne oraz odpowiadać na pytania związane z jego wypłatą.

Napięty plan

W czwartek z promocji programu Rodzina 500+ będą mogli skorzystać też mieszkańcy gmin: Bobowo ( godz. 12.00) , Zblewo ( godz. 14.00) i Skarszewy ( godz. 15.00).

Rozmowa z urzędnikiem

W akcję, poza samorządami, zaangażowane zostały też lokalne społeczności. Głównym celem jest umożliwienie bezpośredniego kontaktu mieszkańców z urzędnikami. Każdy zainteresowany będzie mógł osobiście porozmawiać z przedstawicielami wojewody oraz samorządowcami, którzy są odpowiedzialni za realizację programu.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl