Bursztynowy Katamaran dla „Można Inaczej”

Starogardzkie Stowarzyszenie „Można Inaczej” zostało niedawno nagrodzone Bursztynowym Katamaranem dla Organizacji Pozarządowej za najlepszą partnerską współpracę 2017 roku. 5 grudnia Dorocie Dorau, prezes stowarzyszenia, pogratulował prezydent miasta.

Pomorska Rada Działalności Pożytku Publicznego wraz z Pomorską Radą Organizacji Pozarządowych już po raz szósty przyznała Nagrody Bursztynowego Katamaranu w dwóch kategoriach: dla Samorządu Terytorialnego z naszego województwa, najlepiej współpracującego z NGO oraz dla Organizacji Pozarządowej za najlepszą partnerską współpracę 2017 roku, którą zdobyło Stowarzyszenie Wspomagające Osoby ze Środowisk Dysfunkcyjnych „Można Inaczej” ze Starogardu Gdańskiego.

Bursztynowy Katamaran dla Stowarzyszenia Wspomagającego Osoby ze Środowisk Dysfunkcyjnych „Można Inaczej”

Nagroda Bursztynowego Katamaranu jest szczególnym wyróżnieniem. Ma bowiem na celu promowanie idei współpracy i dobrych relacji międzysektorowych. W tych kwestiach starogardzka organizacja jest wzorem do naśladowania.

– Pani Doroto, bardzo serdecznie gratuluję tak wspaniałej nagrody, która jest wielkim wyróżnieniem. Cieszę się, że zdobyła ją organizacja ze Starogardu Gdańskiego. Działa tak prężnie, że została zauważona w województwie – z dumą powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak.

– Bardzo cieszymy się, że zostaliśmy zauważeni, a nasza praca doceniona. W ogóle się tego nie spodziewaliśmy. Nie wiedzieliśmy nawet, że zostaliśmy nominowani. To dla nas wielkie wyróżnienie, tym bardziej, że nominowane były dużo większe organizacje, które działają znacznie dłużej od nas – mówiła prezes Stowarzyszenia „Można Inaczej” Dorota Dorau.

Prezes Stowarzyszenia „Można Inaczej” Dorota Dorau

– Jeszcze podczas gali to wszystko do nas nie docierało. Nawet nie brałam pod uwagę tego, że będę musiała wyjść na scenę i odebrać nagrodę. Nie wiedziałam, że chodzi o naszą organizację do czasu, kiedy usłyszałam słowa prowadzącego galę: „… ze Starogardu Gdańskiego”. Samej drogi na scenę nie pamiętam w ogóle. W pamięci mam dopiero ten moment, kiedy odbierałam nagrodę z rąk wręczających ją dzieci – opowiadała Dorota Dorau.

Stowarzyszenie „Można Inaczej” działa na terenie Gminy Miejskiej Starogard Gdański od 2003 r. Prowadzi między innymi Starogardzkie Centrum Wolontariatu. Jego misją jest przede wszystkim pomoc drugiemu człowiekowi, który w danej chwili znajduje się w trudnej sytuacji życiowej. Ilość osób, którym organizacja pomogła jest imponująca. Prowadzone przez nią akcje kończą się sukcesem, bo jej członkowie są zawsze tam, gdzie drugi człowiek potrzebuje wsparcia.

Fot. Małgorzata Rogala

Prezydent Starogardu Gdańskiego gratuluje prezes Stowarzyszenia „Można Inaczej” Dorocie Dorau.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl