Budowa ulicy Kopicza prawie na półmetku

Od stycznia br. trwa budowa ulicy Kopicza. Nowa droga powstaje od skrzyżowania z ul. Balewskiego do skrzyżowaniu z ul. Jacobsonów. Zaawansowanie prac szacuje się na poziomie 45%. Inwestycja współfinasowana jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jej koszt to blisko 1,9 mln zł. Zadanie realizuje firma STRABAG. Efekt końcowy zobaczymy jesienią tego roku.

Mija 5 miesiąc robót na placu budowy kolejnej ważnej dla mieszkańców drogi w naszym mieście. Zaawansowanie prac sięga 45%. Wykonawca zakończył prace podziemne związane z przebudową i budową układu odprowadzającego wody opadowe z drogi, z włączeniem go do istniejącej kanalizacji deszczowej. Wybudował linię kablową oświetlenia i kanału technologicznego, a także wykonał podstawową podbudowę pod jezdnie.

Teraz skupi się na pracach naziemnych/ brukarskich. Od poniedziałku rozpocznie ustawianie krawężników.

Przewidywany zakres robót obejmie wyznaczenie jezdni, chodników, pobocza, zjazdów, miejsc postojowych i przebudowę skrzyżowań. Dzięki temu cały pas drogowy od skrzyżowania z ul. Balewskiego do skrzyżowaniu z ul. Jacobsonów zostanie uporządkowany, oznakowany, oświetlony oraz ozdobiony nowymi nasadzeniami roślin.

Prace potrwają prawdopodobnie do jesieni 2023 roku. Koszt całkowity przedsięwzięcia wyniesie blisko 1,9 mln złotych. Prawie 1 mln zł Miastu udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowę na realizację zadania prezydent miasta Janusz Stankowiak podpisał 15 grudnia 2022 r. Wykonawcą prac jest firma Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa.

Droga gruntowa w trakcie przebudowy. Po jednej stronie budynki po drugiej trawa
Budowa ul. Kopicza