Brązowy medal Krystiana Krajnika

Starogardzianin KrystianKrajnik, zawodnik Karate Klub SHUTO Starogard Gd. BioFeed Bonus Karate Team zdobył na początku czerwca brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii kumite chłopców U21 – 75 kg.

Krystian znalazł się też na 1. miejscu w kategorii U18 -76 kg w rankingu Polskiej Unii Karate – Polskiego Związku Sportowego. 28 sierpnia tych sukcesów Krystianowi oraz jego trenerowi, którym jest Tadeusz Kuzioła pogratulował Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

– Panie Krystianie, spotkania z takimi osobami jak Pan zawsze są dla mnie ogromną przyjemnością. Podziwiam Pana pracowitość i konsekwencję, z jaką już od dłuższego czasu sięga Pan po coraz ważniejsze trofea. Udowadnia Pan, że jak na Starogard przystało „Tu rodzą się gwiazdy” – powiedział Prezydent Miasta Janusz Stankowiak.

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak gratuluje Krystianowi Krajnikowi oraz jego trenerowi Tadeuszowi Kuziole sukcesów.
Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak gratuluje Krystianowi Krajnikowi oraz jego trenerowi Tadeuszowi Kuziole sukcesów.

– Nie wiem kiedy to minęło, ale karate trenuję już od ok. 9 lat. Od zawsze sprawiało mi to dużo radości, ale teraz już wiem, że jeżeli wszystko będzie się wciąż tak pomyślnie układało, to chciałbym związać z tym swoją przyszłość. Myślę o tym bardzo poważnie – zadeklarował Krystian Krajnik.

– Tak naprawdę kluczowe znaczenie ma samodyscyplina. To, że trener powie mi co i jak mam zrobić, to jest jedno, ale ja sam muszę chcieć. Na siłę nic by się nie udało – dodał Krystian.

Krystian Krajnik i trener Tadeusz Kuzioła opowiedzieli Prezydentowi Miasta jak wyglądają przygotowania do zawodów. Trzy osoby siedzą przy stole.
Krystian Krajnik i trener Tadeusz Kuzioła opowiedzieli Prezydentowi Miasta jak wyglądają przygotowania do zawodów.

– Jestem bardzo dumny z Krystiana. Kiedy trenuje się dzieci, w jakimś momencie niektóre dają się bardziej zapamiętać. Widać, że drzemie w nich talent i że naprawdę chcą trenować karate. Jednym z takich dzieci jeszcze nie tak dawno był właśnie Krystian. Dzisiaj mogę go młodszym zawodnikom stawiać za wzór. Bardzo często mówię: „Nie wiesz jak to zrobić? Nie umiesz? Nie da się? Idź do Krystiana. On Ci pokaże. Spójrz jak robi to Krystian” – mówił trener Tadeusz Kuzioła.

Już niedługo przed Krystianem kolejne turnieje. Pierwszy już w połowie września. Życzymy kolejnych sukcesów.

Fot. Małgorzata Rogala