Blisko 1,5 miliona złotych dla Starogardu

Do starogardzkich szkół trafi 101 laptopów, 65 monitorów i 75 komputerów stacjonarnych. Ich zakup sfinansowany zostanie ze środków pochodzących z programu „Cyfrowa Gmina”. W jego ramach miasto otrzymało 1 418 160 zł.

– To, jak ważne jest sprawne wykorzystywanie technologii cyfrowych przez samorządy przypomniała nam pandemia COVID-19. Urzędowi Miasta Starogard Gdański i podległym mu jednostkom, w tym szkołom, działania do sieci udało się przenieść szybko i skutecznie. Jednak nowy sprzęt elektroniczny jest nam potrzebny, żeby te działania usprawnić jeszcze bardziej – powiedział Sekretarz Miasta Zbigniew Toporowski.

Właśnie dlatego ze środków z programu „Cyfrowa Gmina” zakupionych zostanie także 200 licencji MS Office na potrzeby Urzędu Miasta. Stworzony zostanie też portal mieszkańca, gdzie starogardzianie w dowolnej chwili będą mogli sprawdzić swoje należności podatkowe i dokonywać wpłat.

– Zależy nam przede wszystkim na tym, żeby jak najbardziej ułatwić życie mieszkańcom i uczniom starogardzkich szkół. Dostęp do nowoczesnych technologii jest do tego niezbędny, dlatego cieszymy się, że otrzymaliśmy środki na ten cel – mówił Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

„Cyfrowa Gmina” to nie jedyny program dotyczący sprzętu elektronicznego, w którym Gmina Miejska wzięła udział. Złożony został także wniosek w konkursie grantowym „Granty PPGR – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym”. Do 16 grudnia trwa weryfikacja złożonych oświadczeń.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl