Bliska perspektywa poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Pelplińskiej z Pomorską

Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej 222 z ul. Pomorską zostanie wkrótce przebudowane – zapowiada członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski. Jedno z newralgicznych miejsc  komunikacyjnych w Starogardzie za kilkanaście miesięcy zamieni się w rondo.

Od 2015 roku władze miasta Starogard Gdański współpracują z Samorządem Województwa Pomorskiego w zakresie przebudowy odcinków DW 222 (Gdańska, Pelplińska, Pomorska).

W maju 2015 roku Gmina Miejska Starogard Gdański udzieliła pomocy finansowej Samorządowi Województwa Pomorskiego na opracowanie dokumentacji technicznej kompleksowej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 222 w granicach Miasta. Inwestycja objęła dwa odcinki:

• ul. Pelplińskiej od skrzyżowania z ul. Pomorską (wraz z newralgicznym/niebezpiecznym skrzyżowaniem) do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej (rondo Solidarności)
• odc. ul. Gdańskiej od płn. granicy Miasta do skrzyżowania z ul. M. Hillar (PKS) wraz z przebudową wiaduktu kolejowego.

Dokumentacja jest gotowa do realizacji od 2017 roku. Po wielu staraniach władz naszego miasta członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski zapowiada przebudowę skrzyżowania ul. Pelplińskiej z ul. Pomorską. Inwestycja ma być wykonana w najbliższych kilkunastu miesiącach.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl