Biznes z pasją, równowaga, czy to w ogóle możliwe?

Co to jest work-life balance dowiecie się, przychodząc na trzecie już spotkanie z cyklu „Biznes z pasją”. Zajęcia odbędą się w czwartek 8 listopada w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starogardzie Gdańskim o godz. 18:00. 

„Biznes z pasją” to autorski projekt starogardzianki Marzeny Dembickiej, praktyk biznesu, trenera i coacha.  Raz na pól roku w czytelni starogardzkiej Biblioteki spotykają się ludzie, których łączy ciekawość świata, radość życia, aktywność, a zarazem potrzeba poznania siebie, swoich możliwości i odnalezienie dróg do spełnienia marzeń. Jedni są już w pełni świadomi swoich potrzeb, inni jeszcze tej świadomości nie mają i poszukują. Na spotkaniach u Pani Marzeny nikt jednak się nie nudzi.

– To będzie już trzecie spotkanie z cyklu Biznes z pasją. Organizacja tych warsztatów była moim marzeniem. Stały się możliwe dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem  Pozytywni.  Pierwsze spotkanie odbyło się w maju 2017 roku. Od początku nasze działania wspiera  prezydent miasta. Czuję jak krok po kroku buduję lokalną społeczność ludzi aktywnych. Takich, którym się chce. Takich, którzy wybierają świadomie swoją ścieżkę zawodową – mówi współorganizatorka Marzena Dembicka. – Na każde spotkanie zapraszam gości, którzy opowiadają swoje historie. Byli już przedsiębiorcy i ludzie na etacie. Młodzi i tacy, którzy mają 20 lat pracy zawodowej za sobą. Łączy ich jedno LUBIĄ TO CO ROBIĄ.

Każde spotkanie z Marzeną Dembicką ma swój temat. Były już rozmowy o motywatorach wspierających przedsiębiorców. Autorki książki „Kobieta na swoim” opowiadały jak prowadzić biznes dla kobiet i mężczyzn. Rozmawiano też o biznesie z pasji jako sztuce. Najbliższe spotkanie  – 8 listopada – poświęcone będzie poszukiwaniu odpowiedzi na pytania: co to jest work-life balance i do czego potrzebna jest SZTUKA RÓWNOWAGI? Do współpracy zaprosiła czterech gości.

Marzena Dembicka i jej jedno z największych marzeń – podróż do Afryki

– Będziemy mówić o pisaniu, sporcie, zwierzętach, o laserach i zdrowiu. Moja opowieść pokaże uroki Namibii w Afryce. Tadeusz Kuzioła swoją historią dotknie problemu odnajdowania równowagi. Opowie też o siłach potrzebnych do realizowania marzenia sprzed 20 lat. Z kolei o tym, czy praca może być związana z ukochanym psem i czy to jeszcze praca czy może już przyjemność oraz jak to rozdzielać, dowiemy się od Patrycji Mroszczyk. Wojtek Belka pochwali się różnorodnością rzeczy, którymi już się zajmował. Sport i nauka to dwa obszary jego życia, a gdzie pracuje i jak zarabia dzisiaj, dowie się ten kto przyjdzie posłuchać – dodaje Marzena Dembicka. – Wreszcie dla tych z nas, którzy mówią, że „odpoczną kiedyś” neurolog Krzysztof Richert wypunktuje odpowiedzi organizmów, o które w porę nie zadbali właściciele, a Marcin Karwowski poćwiczy z nami równowagę, a czy to będzie równowaga w życiu czy biznesie zobaczycie sami. Czekamy na Was – zachęca organizatorka.