Biesiada po kociewsku

Sobotni wieczór dla gości Browaru Kociewskiego był pełen atrakcji. Świętowaliśmy V Festiwal Piwa. Z tej okazji mogliśmy m. in. podziwiać defiladę Pstrong Orkiestry oraz poskakać na koncercie zespołu Poparzeni Kawą Trzy.

W sobotę (9 września) Festiwal Piwa obchodził swój mały jubileusz. Miłośników złocistego trunku gościł już po raz piąty. Pierwsze trzy edycje organizowane były nad jeziorem w Iwicznie na terenie Zajazdu Ren. Rok temu, kiedy swoją działalność rozpoczął Browar Kociewski, impreza przeniosła się do Starogardu Gdańskiego.

– Obchodzimy pięciolecie Festiwalu Piwa. Cieszę się, że już po raz drugi odbywa się on w Starogardzie Gdańskim. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować panu Romanowi i całej rodzinie państwa Chajewskich za to, że nie tylko rozwijają swój biznes, nie tylko mnożą swój kapitał, ale że tym kapitałem dzielą się właśnie z nami – mówił prezydent miasta Janusz Stankowiak. Chwilę później, wspólnie z Romanem Chajewskim, uroczyście otworzył pierwszą beczkę piwa.

– Serdecznie witam wszystkich na naszym piątym już Festiwalu Piwa, jak powiedział pan prezydent, drugim z rzędu w Starogardzie Gdańskim. Staramy się promować nie tylko nasz Browar, ale również miasto i nasze ukochane Kociewie. Jeszcze raz witam wszystkich naszych gości. To dla Was zorganizowaliśmy ten festiwal – powiedział Roman Chajewski.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali szereg atrakcji. Imprezę rozpoczęła defilada Pstrong Orkiestry, mającej na swoim koncie liczne występy za granicą. Na scenie pojawili się finaliści programów telewizyjnych X-Factor i Must Be The Music (Paulina Czapla, Paweł BIBA Binkiewicz). Publiczność do tańca swoimi utworami poderwał zespół Poparzeni Kawą Trzy. Całość prowadził Mariusz Hawryszczuk z Radia Gdańsk. Oprócz występów muzycznych zorganizowano też konkursy, których tematem przewodnim było oczywiście piwo. Przygotowano również strefę gastronomiczną i strefę „piwosza”.

Fot. Magdalena Dalecka

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl