Bezpieczny uczeń na drodze

Wrzesień to czas, kiedy w okolicach szkół i na drogach dojazdowych do nich pojawią się dzieci, które w grupach lub pojedynczo korzystają z jezdni, przejść dla pieszych i poboczy. Droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu każdego ucznia dlatego pamiętajmy, że powinna być ona bezpieczna!

Bardzo ważnym elementem akcji „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania strażników miejskich z uczniami w szkołach.
-Z uwagi na panującą sytuację związaną z COVID-19 nie odbywają się w tym roku spotkania edukacyjne na których strażnicy miejscy omawiali zagrożenia jakie mogą wystąpić w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu, dlatego chcemy chociaż w taki sposób zaoferować pomoc najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego – podkreśliła zastępca komendanta Krystyna Kwidzińska-Kulas,  która złożyła wizytę w szkole podstawowej nr 4 na zaproszenie dyrektor Moniki Sengerskiej.

Zastępca komendanta Krystyna Kwidzińska-Kulas i strażnik miejski Daniel Doering przekazują materiały edukacyjne dyrektor Monice Sengerskiej.

Przedstawiciele straży miejskiej przekazali materiały edukacyjne, kamizelki odblaskowe, plany lekcji oraz odblaski, które zostaną przekazane najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego.

Uczniowie podczas zajęć z nauczycielami, będą mogli również zapoznać się z „magiczną tubą”, urządzeniem dydaktycznym, które w bardzo ciekawy sposób pozwala zobrazować jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jaka jest widoczność osoby poruszająca się z odblaskiem lub bez niego. W prosty, ale skuteczny sposób uświadamia dlaczego warto nosić odblaski.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl