Bezpieczni pierwszoklasiści

Niedawno rozpoczął się nowy rok szkolny. W pobliżu szkół i na prowadzących do nich drogach pojawia się mnóstwo dzieci. Muszą mieć one wiedzę na temat możliwych zagrożeń i wiedzieć jak ich unikać. W Starogardzie Gdańskim trwa właśnie akcja „Bezpieczna Droga do Szkoły”.

W ramach wspólnego projektu Straży Miejskiej i Komendy Powiatowej Policji odbywają się spotkania z uczniami szkół podstawowych. Dzieci mają na nich okazję przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego i dowiedzieć się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Takie spotkania są ważne szczególnie dla pierwszoklasistów. 11 września z uczniami pierwszych klas Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II spotkał się też zastępca prezydenta miasta ds. społecznych Maciej Kalinowski. Wspólnie z dyrektorem Ryszardem Hapońskim oraz nauczycielkami rozdawał odblaskowe worki do butów i opaski. Rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa.

– Dzisiaj dostajecie od nas odblaski. Noście je ze sobą zawsze. Dni są teraz coraz krótsze. Szybko robi się ciemno, a one sprawią, że będziecie widoczni na drodze. Kierowcy z daleka będą mogli Was zobaczyć. Pamiętajcie o tym – tłumaczył wiceprezydent Maciej Kalinowski.

Spotkanie zakończył występ wokalny jednej z uczennic i obowiązkowe wspólne zdjęcie.

Fot. Małgorzata Rogala

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl