Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską

Jak co roku, podczas zajęć dla dzieci prowadzonych latem przez miejskie oraz osiedlowe instytucje Straż Miejska tłumaczy najmłodszym mieszkańcom Starogardu na co uważać i czego unikać, by być bezpiecznym.

– Bezpieczeństwo podczas wakacji jest niezwykle istotnym tematem, zwłaszcza kiedy mówimy o dzieciach, dlatego tak ważny jest dla nas kontakt z najmłodszymi. Omawiamy przede wszystkim zagrożenia, jakie dzieci mogą napotykać podczas zabaw nad wodą, na drogach, w podróży, na podwórku, placu zabaw i podczas jazdy na rowerze, czy coraz bardziej popularnej hulajnodze – powiedziała zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Podczas spotkań strażnicy tłumaczyli dzieciom jak zachować się wobec obcych osób oraz jak skutecznie bronić się przed agresywnym psem. Przypomnieli też do kogo i jak można zwrócić się o pomoc, a przy okazji numery alarmowe, które jak się okazało dzieci doskonale pamiętają. Teraz wiedzą też, że także dzwoniąc pod nr 112, załatwią sprawę kierowaną do Straży Miejskiej. Podczas spotkania każdy uczestnik otrzymał odblaskowy gadżet.

Niedawno starogardzcy strażnicy wyposażeni zostali w hulajnogi, które mają pomóc im w codziennej pracy. – Hulajnogi zostaną wykorzystane też podczas wspólnych działań prewencyjnych z policją, które odbywać się będą na terenie naszego miasta oraz w celach edukacyjnych w starogardzkich szkół podstawowych – tłumaczy Krystyna Kwidzińska-Kulas.