Bezpieczne wakacje 2024

Tradycyjnie już od 1 czerwca do 31 sierpnia Prefektura Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego prowadzi akcję pn. „Bezpieczne Wakacje”. W tym roku jej hasło brzmi: „Jestem Bezpieczny”. 5 czerwca biorąca w niej udział Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim odwiedziła uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6.

– Bezpieczeństwo podczas wakacji jest niezwykle istotnym tematem, zwłaszcza kiedy mówimy o dzieciach, dlatego tak ważny jest dla nas kontakt z najmłodszymi. Omawiamy przede wszystkim zagrożenia, jakie dzieci mogą napotykać podczas zabaw nad wodą, na drogach, w podróży, na podwórku, placu zabaw i podczas jazdy na rowerze, czy hulajnodze. Przypominamy jak ważne jest noszenie kasku – powiedziała prefekt Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Podczas spotkania strażnicy tłumaczyli dzieciom jak zachować się wobec obcych osób oraz jak skutecznie bronić się przed agresywnym psem. Zaprezentowali tzw. „metodę żółwia”. Przypomnieli też do kogo i jak można zwrócić się o pomoc, a przy okazji numery alarmowe, które jak się okazało dzieci doskonale pamiętają. Teraz wiedzą też, że dzwoniąc pod nr 112, załatwią również sprawę kierowaną do Straży Miejskiej.

Dzieci uczyły się m.in. jak radzić sobie z agresywnym psem.