Bezpieczne wakacje 2019

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” organizowanej przez Prefekturę Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego, starogardzka Straż Miejska odwiedziła dzieci z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 4 ,,Tęczą Malowane”.

– Podczas spotkania omówiliśmy bezpieczeństwo nad wodą, na drogach publicznych, na placach zabaw. Wytłumaczyliśmy przedszkolakom jak zachować się wobec obcych osób oraz jak skutecznie bronić się przed agresywnym psem. Przypomnieliśmy numery alarmowe, do kogo i jak można zwrócić się o pomoc. Każde dziecko otrzymało odblaskową opaskę – opowiada zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Przedstawiciele starogardzkiej Straży Miejskiej w MPP Nr 4 „Tęczą Malowane”.

13 czerwca w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wejherowie odbyło się spotkanie przedstawicieli Straży Miejskich i Gminnych Województwa Pomorskiego pn. „Bezpieczne wakacje 2019”. – W trakcie wakacji będziemy zwracać uwagę w szczególności na takie zagadnienia, jak: bezpieczne poruszanie się po drogach; przedstawienie najmłodszym różnorodności służb ratunkowych i porządkowych; zachowania w przypadku kontaktu z nieznaną osobą, prawidłowe zachowanie nad wodą oraz w razie kontaktu ze zwierzętami, zarówno domowymi, jak i dzikimi; znajomość numerów alarmowych oraz skuteczne wzywanie pomocy. Pochylimy się także nad zagrożeniami płynącymi z Internetu – mówi Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Spotkanie pozwoliło na wymianę doświadczeń oraz ujednolicenie działań w jednostkach Straży Miejskich i Gminnych Województwa Pomorskiego. W tym roku koordynatorem tego cyklicznego programu jest Straż Miejska w Wejherowie.

Spotkanie Straży Miejskich i Gminnych Województwa Pomorskiego.