Bezpieczne lato, bezpieczne wakacje

Zbliżają się wakacje. Radosny czas głównie dla dzieci. Wraz z beztroską niestety czyhają także różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Właśnie z tego powodu, jak co roku przed rozpoczęciem lata z inicjatywy Krystyny Kwidzińskiej-Kulas – Zastępcy Komendanta Straży Miejskiej, Straż Miejska tłumaczyła najmłodszym mieszkańcom Starogardu na co uważać i czego unikać, by podczas wypoczynku być bezpiecznym.

Spotkanie edukacyjne pn. „Bezpieczne wakacje”, odbyło się 13 czerwca na sali Kina Sokół. Dzieci obejrzały prezentację na temat zagrożeń podczas wakacji i dowiedziały się jak im zapobiegać lub do nich nie dopuszczać.

Swoje występy na scenie oraz pomysły na to jak zachować bezpieczeństwo latem zaprezentowało kilka szkół podstawowych: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza , Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Juliusza Słowackiego, Chrześcijańska Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego.

Dzieci nauczyły się także, w jaki sposób podchodzić do psa, aby było to bezpieczne i nie stwarzało zagrożenia. Czworonożni goście wzbudzili sympatię, a szczenięta z Hodowli Owczarków Niemieckich Długowłosych Nałęczówka FCI skradły dzieciom serca.