Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską

Jak co roku, podczas ferii zimowych, starogardzka Straż Miejska będzie kontrolowała miejsca zimowego wypoczynku dzieci w mieście, takie jak lodowiska, place zabaw, instytucje kultury i sportu.

– 14 lutego w województwie pomorskim zaczynają się ferie. To dobry moment, by przypomnieć o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i podczas zabaw na śniegu. Drodzy Uczniowie, korzystajcie z elementów odblaskowych. „Odblask to nie obciach” – to nie jest pusty slogan. Nawet jeden mały odblask, widoczny dla kierującego, może uratować życie lub zdrowie. Niejednokrotnie właśnie dzięki odblaskom udało się uniknąć nieszczęśliwych wypadków, o które wyjątkowo łatwo podczas zimowej aury – mówi zastępca komendanta Straży Miejskiej, prefekt Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego Krystyna Kwidzińska-Kulas, która przypomina też o numerze alarmowy do Straży Miejskiej – 986.

– Zapraszamy dzieci wraz z opiekunem (grupy) do odwiedzenia Komendy Straży Miejskiej
w Starogardzie Gdańskim, po wcześniejszym ustaleniu terminu pod nr tel. 58 530 61 30. Dla wielu może być to ciekawe doświadczenie. Będzie można zobaczyć jak wygląda na co dzień praca strażnika miejskiego – zachęca Krystyna Kwidzińska -Kulas.

Życzymy bezpiecznego wypoczynku! Uważajcie na siebie!