Bezpieczna droga do szkoły

16 sierpnia po raz kolejny ruszyła akcja pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Prowadzi ją Prefektura Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego. Koordynatorem jest Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim.

W kampanii uczestniczą funkcjonariusze z Gdańska, Sopotu, Władysławowa, Rumi, Chojnic, Słupska, Kwidzyna, Malborka, Kościerzyny (Straż Miejska i Straż Gminna), Wejherowa, Tczewa, Kobylnicy, Kartuz oraz Pelplina.

– Akcja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy trwa od 16 do 31 sierpnia. W tym czasie strażnicy miejscy będą sprawdzać stan przyszkolnej infrastruktury. Będziemy zwracać uwagę na czytelność znaków drogowych poziomych i pionowych, stan sygnalizacji świetlnych w obrębie skrzyżowań, stan chodników, stan konarów drzew ze zwróceniem uwagi na uschnięte gałęzie. Stwierdzone uchybienia przekazywane będą na bieżąco do właściwych instytucji, które niezwłocznie usuną nieprawidłowości – mówi prefekt Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Drugi etap „Bezpiecznej drogi do szkoły” odbywać się będzie w dniach 1 – 17 września. W tym czasie będzie można spotkać strażników miejskich w okolicach placówek oświatowych. – Będziemy zabezpieczać, asekurować i uważać na przechodzące przez jezdnię dzieci. Zajmiemy się również edukacją na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Bardzo ważnym elementem kampanii są spotkania edukacyjne z uczniami w szkołach. Z uwagi na panującą pandemię i obostrzenia, które mogą wystąpić będziemy umawiać się indywidualnie z dyrektorami poszczególnych szkół podstawowych – dodaje Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl