Bezpieczna droga do szkoły 2020

Od 20 sierpnia Starogardzka Straż Miejska razem z 18 innymi Strażami Gminnymi i Miejskimi z województwa pomorskiego prowadzi kampanię „Bezpieczna droga do szkoły”. Jej koordynatorem jest w tym roku Straż Miejska we Władysławowie.

Poza strażnikami ze Starogardu i Władysławowa udział w akcji biorą także funkcjonariusze z takich miast, jak: Kwidzyn, Kolbudy, Malbork, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Jastarnia, Wejherowo, Kościerzyna (SM), Kościerzyna (SG), Rumia, Kartuzy, Tczew, Pelplin, Chojnice, Puck

Akcja ,,Bezpieczna droga do szkoły” podzielona została na dwa etapy. W ramach pierwszego, od 20 do 31 sierpnia, strażnicy sprawdzać będą oznakowania przejść dla pieszych, stan barierek, ogrodzeń oraz innych zabezpieczeń przy szkołach. Stwierdzone uchybienia, przekazywane będą do właściwych instytucji, których zadaniem będzie zadbanie o jak najszybsze usunięcie nieprawidłowości.

Podczas drugiego etapu, od 1 do 13 września strażnicy miejscy będą patrolowali okolice placówek oświatowych. Wezmą też udział w spotkaniach edukacyjnych, na których będą rozmawiać z uczniami o bezpieczeństwie. To oczywiście nie kończy działań Straży Miejskiej. Funkcjonariusze przez cały rok szkolny będą sprawdzać otoczenie szkół.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl