Bezpieczeństwo i porządek publiczny jako priorytet we współpracy Policji ze Strażami Gminnymi i Miejskimi

24 sierpnia w Starogardzie Gdańskim odbyła się konferencja strażników gminnych i miejskich województwa pomorskiego. Tematem rozmów była przede wszystkim współpraca Policji ze Strażami Gminnymi oraz Miejskimi dla ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Przedstawiciele pomorskich Straży Gminnych i Miejskich spotkali się w sali konferencyjnej Hotelu Strzelnica. Gości przywitała Krystyna Kwidzińska-Kulas -Prefekt Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak i jego zastępca Tadeusz Błędzki. 

– Miło mi powitać Państwa po raz kolejny w Starogardzie Gdańskim. Uważam, że takie cykliczne spotkania, konferencje, dotyczące bezpieczeństwa naszych mieszkańców są niezwykle ważne i bardzo potrzebne – mówił Prezydent Janusz Stankowiak. – Chylę czoło przed Panią prefekt Krystyną Kwidzińską-Kulas i przed współpracownikami, którzy organizują z taką determinacją te spotkania. Myślę, że to, iż dziś omówicie wspólną współpracę jest niezwykle ważne – dodał. Dziękuję Państwu za wizytę w Starogardzie, mam nadzieję, że będziecie się tutaj czuli bardzo dobrze i już dzisiaj zapraszam na kolejną konferencję do naszego miasta.

Podczas spotkania Grzegorz Mitura – Komendant KPP w Starogardzie Gdańskim omówił zakres i sposób współpracy Policji ze Strażami Gminnymi oraz Miejskimi dla ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Poruszono również m.in. tematy takie jak nieprawidłowości w funkcjonowaniu Straży Gminnych i Miejskich w świetle prowadzonych kontroli przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku, które przedstawił Michał Ogonowski – młodszy aspirant KWP w Gdańsku; omówiono także zakres i sposób współpracy Policji ze Strażami w Województwie Pomorskim, a także nielegalne wysypiska śmieci, o których opowiadał Naczelnik Wydziału Środowiska – Sebastian Brauer.

Na konferencji odbyło się też uroczyste nadanie Krzyża za Zasługi oraz wręczenie Dyplomów Uznania. 

Krzyż  Zasługi  za wieloletni staż pracy i działania na rzecz dobra oraz bezpieczeństwa społeczności lokalnej, ochronę porządku publicznego i wzorową pracę otrzymali: Tomasz Dusza Komendant Straży Miejskiej w Sopocie, Robert Czekajski Komendant  Straży Miejskiej w Kwidzynie, Mirosław Iljin Inspektor  Straży Miejskiej w Kwidzynie. 

Dyplomy Uznania trafiły do Piotra Bruskiego – Zastępcy Komendanta Straży Miejskiej w Kościerzynie oraz Tadeusza Szuta – Starszego Inspektora Straży Miejskiej w Kościerzynie.

Zwieńczeniem rozmów było podsumowanie przebiegu wydarzenia pn. „Bezpieczne Wakacje” zorganizowanego dla dzieci przez Straże Miejskie Województwa Pomorskiego oraz wprowadzenie do wrześniowej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Fot. Anna Więckiewicz