Będzie się działo

Już w najbliższą niedzielę 15 stycznia 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem w Starogardzie Gdańskim centralnym punktem licytacji i występów artystycznych będzie Galeria Neptun. Zaplanowany jest też Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Radnych Miasta i Powiatu oraz bieg „Policz się z cukrzycą i Ucz się pierwszej pomocy”.

Trasa charytatywno-rekreacyjnego biegu pod hasłem „Policz się z cukrzycą i Ucz się pierwszej pomocy” wyniesie dystans 5 km. Zacznie się na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny o godz.12:00. Jego organizatorem jest Starogardzki Klub Lekkoatletyczny „Filippides”.

Sportowym wydarzeniem towarzyszącym tegorocznemu finałowi WOŚP jest również Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. Odbędzie się on w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych. Punktualnie o godz. 15:00 naprzeciw siebie staną drużyny: Rady Powiatu Starogardzkiego, Rady Miasta Starogard Gdański, Młodzieżowej Rady Powiatu Starogardzkiego, Młodzieżowej Rady Miasta oraz Młodzieżowej Rady Gminy Skarszewy. Dodatkową atrakcją będzie kawiarenka, w której nie zabraknie kawy, herbaty i gorącej czekolady. Na najmłodszych czekają animacje przygotowane przez radnych Młodzieżowej Rady Powiatu Starogardzkiego. Widzom przerwy w meczu umilać będą występy zespołu DANCE HALL z Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

Poza tym podczas sportowej rywalizacji można będzie podziwiać prace nadesłane na konkurs fotograficzny organizowany przez Młodzieżową Radę Powiatu Starogardzkiego „Święta w Powiecie Starogardzkim” oraz wziąć udział w loterii z atrakcyjnymi nagrodami. Wśród nich będzie na przykład bombka namalowana przez Michaela Hicksa, koszykarza Polpharmy Starogard Gdański. Trzeba przyznać, że ten popularny zawodnik wykazał się sporym talentem artystycznym. W poprzedniej edycji turnieju, dzięki ofiarności odwiedzających imprezę, młodym radnym udało się zebrać prawie 600 złotych, które zasiliły konto WOŚP. Może w tym roku uda się ustanowić nowy rekord.

Licytacje oraz występy artystyczne w Galerii Neptun rozpoczną się o godz. 15:00. Na scenie pojawią się między innymi dzieci z przedszkola nr 8, Akademii Pluszowego Misia, uczniowie Starogardzkiego Centrum Edukacji Muzycznej, Kamil Zaremski, zespoły „The Safety Pin” i „Banderola”.

O godzinie 18:15 odbędzie się licytacja pracy Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka. Zwycięzca będzie mógł wynająć Prezydenta do pracy na 4 godziny. Dwa lata temu udało się to Arturowi Osnowskiemu, właścicielowi Składu Opału „Niko”, a w zeszłym roku Przemysławowi Uhlenbergowi z firmy „A&B Dystrybucja”.

Organizatorem starogardzkiego finału WOŚP jest Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Starogardzkie Centrum Kultury. Kwestować będzie 407 wolontariuszy. Wszystko zakończy się o godz. 20:00 na Stadionie Miejskim, skąd wysłane będzie tradycyjne „Światełko do Nieba”.

Podczas 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kinie „Sokół” zebrano 12 475 zł i 70 euro. Może w tym roku uda się zebrać więcej? Atrakcji będzie sporo, więc świetnie się bawiąc mogą Państwo wspomóc zdrowie i życie dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zawalczyć o godną opiekę medyczną seniorów. WOŚP gra w tym roku właśnie dla nich.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl