Będzie kanalizacja na Poziomkowej, Malinowej, Borówkowej i Jagodowej

Budowa kanalizacji na ulicach Poziomkowej, Malinowej, Borówkowej i Jagodowej rozpocznie się w II połowie czerwca. Zgodnie z umową kanalizacja ma być gotowa do końca kwietnia 2017 roku. Roboty będą kosztować ponad 1 mln zł.

IMG_8459Wykonawcą kanalizacji jest firma „Energoeko” Sp z o.o. z Tczewa. W poniedziałek 6 czerwca prezydent Janusz Stankowiak podpisał umowę z prezesem spółki Arturem Jagielskim. Umowa przewiduje wykonanie prawie 5 km sieci kanalizacji sanitarnej za 1.047.172.23 zł.

Firma rozpocznie prace po 20 czerwca. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym oraz dojeździe do posesji. W ramach inwestycji planuje się podłączenie do kanalizacji 115 nieruchomości. To będzie zadanie każdego właściciela posesji. W większości przypadków miejscem podłączenia do sieci będzie granica nieruchomości lub pierwsza studzienka na terenie posesji patrząc od strony budowanej sieci.

W przypadku jakichkolwiek pytań technicznych prosimy kontaktować się z Przedsiębiorstwem Wodno-Kanalizacyjnym „Star –Wik” – tel. 58 562 81 90.

O wszelkich zmianach i postępach prac będziemy informować na stronie internetowej www.starogard.pl.

– W przyszłym roku planujemy złożyć wniosek o dofinansowanie rozbudowy sieci kanalizacyjnej w Starogardzie Gdańskim w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. We wniosku tym ujmiemy – oprócz tegorocznego zakresu, czyli rejonu ul. Poziomkowej – budowę sieci kanalizacyjnej w rejonie Stada Ogierów, ulic Skarszewskiej i Niemojewskiego oraz ulic Falkowskiego i Kraziewicza – informuje wiceprezydent Przemysław Biesek-Talewski.

 

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl