Będzie 75 nowych miejsc dla przedszkolaków w Starogardzie

Prawie 6 mln dofinansowania otrzymały Gminy Starogard Gd. i Bobowo oraz miasto Starogard Gd. na utworzenie 232 nowych miejsc edukacji przedszkolnej. Ponad 2 mln zł z tej kwoty przypadnie naszemu miastu. W przyszłym roku dzięki tym pieniądzom powstaną w Starogardzie 3 nowe oddziały przedszkolne dla 75 dzieci.

Kolejny sukces i dobra nowina dla starogardzian i mieszkańców gminy. Wspólny wniosek gmin Starogard i Bobowo oraz miasta Starogard znalazł się w zwycięskiej trójce ponad 70 projektów, które otrzymały dofinansowanie z Unii na utworzenie nowych miejsc edukacji przedszkolnej dla dzieci. Tyle samo wniosków nie otrzymało dofinansowania w ogóle. Przyznane naszym gminom prawie 6 mln zł  pozwoli na utworzenie 232 nowych miejsc nauki dla przedszkolaków. Do końca 2018 roku w Gminie Starogard Gdański powstanie ich 117, w Starogardzie Gdańskim – 75, a w Gminie Bobowo -40.

– Projekt powstał dzięki zaangażowaniu wielu osób – powiedział Maciej Kalinowski zastępca prezydenta ds społecznych. – Od 2014 roku zmieniły się zasady dofinansowywania projektów z Unii. Powstały Miejskie Obszary Funkcjonalne, w ramach których samorządy współdziałają ze sobą. My podjęliśmy współpracę z Gminą Starogard i Bobowo. W ocenie projektu bardzo duże znaczenie miało właśnie partnerstwo. Tym bardziej cieszy nas wspólny sukces. Więcej dzieci skorzysta z nauki w przedszkolach, nauczyciele podniosą swoje kwalifikacje, zatrudnimy sześciu nowych pedagogów, a sale lekcyjne zostaną doposażone w meble i pomoce dydaktyczne. Liczymy tez na to,  że to nie jest nasze ostatnie wspólne działanie dla dobra mieszkańców.

Więcej o projekcie pisaliśmy tutaj: http://starogard.pl/nowe-miejsce-nauki-zabawy-dla-75-przedszkolakow-starogardzie-12299/

Liderem wiodącym projektu jest Gmina Starogard Gdański. Samorządy zrealizują przedsięwzięcie wspólnie z Fundacją Rozwoju Edukacji i Społeczności Lokalnej In Fortes w latach 2016-2018. Projekt jest dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl