Będą trenować i zmierzą się w turnieju

Miasto po raz kolejny wsparło stowarzyszenie Start On, które kontynuuje organizację lekcji pływania oraz zajęcia w paraolimpijskiej dyscyplinie boccia.

8 maja prezydent miasta Janusz Stankowiak podpisał z Katarzyną Wątką i Pawłem Demskim ze stowarzyszenia umowę na dofinansowanie projektu w kwocie 1910 złotych. Pieniądze te pozwolą sfinansować zakup biletów na basen i opłacić wynajem sali gimnastycznej w której odbywają się treningi. Zajęcia będą trwały do końca czerwca.

Dodatkowo uczestnicy zajęć bocci będą mieli okazję po raz pierwszy sprawdzić nabyte na treningach umiejętności i zmierzyć się w turnieju organizowanym przez „Dom Marzeń” z Gdyni.

Jak podkreślają organizatorzy często osoby niepełnosprawne czują się wykluczone społecznie. Dzięki uczestnictwie w sportowych zajęciach otrzymują pozytywne bodźce, mogą uwierzyć w to, że są w stanie dokonać czegoś wielkiego, zintegrować się społecznie, nawiązać przyjaźnie.

Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, Katarzyna Wątka i Paweł Demski ze stowarzyszenia Start On podpisują umowę na dofinansowanie projektu.
Od lewej: Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, Katarzyna Wątka i Paweł Demski ze stowarzyszenia Start On