Będą promować Kociewie

Gwara, barwne stroje oraz przepyszne jadło – to wszystko czeka na tych, którzy wezmą udział w II edycji Przeglądu Gwary Kociewskiej „Kociewski Skowrónek”. Impreza odbędzie się 17 lipca na Placu Zamkowym w Skarszewach. Początek o godz. 12.00.

W niedzielę, 17 lipca na Placu Zamkowym w Skarszewach odbędzie się wydarzenie na skalę całego regionu. O statuetkę „Kociewskiego Skowrónka” rywalizować będą kapele, zespoły oraz kociewscy soliści. Artyści przyjadą do grodu nad Wietcisą z trzech powiatów: starogardzkiego, świeckiego oraz tczewskiego. Impreza ma przyciągnąć całe rodziny więc nie zabraknie stoisk z regionalnym jadłem oraz rękodziełem ludowym, a dla najmłodszych – organizatorzy przygotowali warsztaty plastyczne pt. „Zrób własnego mini Burczybasa”.

– Aby urozmaicić przegląd, zaprosiliśmy muzyków z polskich i słowackich gór. Zaraz po konkursie na deskach wystąpi gwiazda wieczoru – Folk Kapela Góralska „Góralska Hora” – mówi Wiesława Dzwonkowska, prezes Stowarzyszenia ,,Aktywne Kociewie”, które jest głównym organizatorem przedsięwzięcia. – Ich koncerty to duża dawka skocznej, żywiołowej muzyki góralskiej inspirowanej melodiami słowackimi, węgierskimi rumuńskimi, bałkańskimi i cygańskimi. Czeka nas wspaniała zabawa. Serdecznie zapraszam – dodaje.

Współorganizatorami imprezy są Ognisko Pracy Pozaszkolnej i Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Skarszewach, Stowarzyszenie Edukacja dla Rolnictwa działające przy Zespole Szkół Rolniczych w Bolesławowie oraz Stowarzyszenie ,,Nie ma Lipy”’ w Skarszewach. Z kolei partnerami wydarzenia jest większość samorządów z Kociewia, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Starogardzkie Centrum Kultury. Patronat honorowy nad przeglądem objęli: poseł RP Jan Kilian oraz wicemarszałek województwa pomorskiego Krzysztof Trawicki.

Tego nie można przegapić! Zapraszamy na Plac Zamkowy! Start o godzinie 12.00!

Plakat A3