Będą mogli się rozwijać

Wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja ze Starogardu Gdańskiego otrzymały nowe aparaty fotograficzne. Sprzęt wykorzystywany będzie głównie podczas zajęć kółek fotograficzno-graficznych. Zakupiony został w ramach projektu „Widzę, doświadczam, rozumiem”.

Przy Publicznym Gimnazjum Nr 1 kółko fotograficzne prężnie działa od października ubiegłego roku. Uczniowie poznają tajniki fotografii, robią zdjęcia, jeżdżą w plenery, chodzą na wystawy fotograficzne. Mają wielkie plany. Chcą zorganizować wystawę prac w Starogardzkim Centrum Kultury. Swoim doświadczeniem podzielą się z nimi profesjonaliści. Każdy opowie im o tej dziedzinie fotografii, w której się specjalizuje.

Do tej pory największą bolączką członków kółka był brak odpowiedniego sprzętu. – Nasza szkoła na wyposażeniu ma, co prawda aparat, ale jest on już tak stary, że chyba aparaty w smartfonach robią lepsze zdjęcia. Tylko jedna z naszych członkiń ma własny sprzęt. Po pierwsze to za mało, a po drugie, przecież nie o to chodzi, żeby musiała go dźwigać na każdą szkolną imprezę. Szkoła powinna mieć nowoczesny aparat, z którego uczniowie mogliby w każdej chwili korzystać. Taki sprzęt z pewnością pomoże im się rozwijać. Osobiście bardzo się cieszę z takiego prezentu – mówi opiekunka kółka Anna Piotrzkowska.

– Jesteśmy przeszczęśliwi, że dostaliśmy taki świetny aparat. Bardzo nam to pomoże. Już widać, że będzie nam się na nim dobrze pracowało. Robi super fotki – powiedziała Ania z kółka fotograficznego. – Dobrze, że nowy aparat będzie miał w szkole swoje stałe miejsce. Wystarczy, że po zakończeniu zajęć wyjmiemy kartę i już będziemy mogły zrobić „obróbkę” naszych fotografii – zgodnie twierdzą dwie Wiktorie należące do kółka.

Nowe aparaty fotograficzne dyrektorom szkół w czwartek 16 lutego wręczył prezydent miasta Janusz Stankowiak. Wszyscy cieszyli się, że ich uczniowie będą mogli realizować swoje fotograficzne marzenia.

Projekt „Widzę, doświadczam, rozumiem” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Więcej informacji znaleźć można tutaj: http://starogard.pl/21477-21477/.