Będą kręcić dla Starogardu i pomagać

Michał Ebertowski i Kamil Komorowski już nie raz udowodnili, że nie straszne im dalekie, rowerowe wyprawy. W ubiegłym roku w 26 dni pokonali trasę 4200 km i dojechali rowerem do Portugalii.

W tym roku przyszedł czas na kolejne wyzwanie. Już w najbliższą sobotę, 11 lipca wyruszają na Słowację.
-Nasza trasa będzie prowadziła, przez wschód Polski, potem kierujemy się w stronę Bieszczad, dojedziemy do Słowacji i wrócimy do Starogardu – mówi Michał Ebertowski. Na dwóch kółkach pokonają ponad 2100 kilometrów. Średnio dziennie będą przemierzać trasę około 130 km, co przekłada się na blisko 5 godzin jazdy. Tym razem, wyjazd połączyli z niesieniem pomocy.

-Podczas zeszłorocznej wyprawy do Portugalii wsparło nas wiele osób. W internecie trwała zbiórka pieniędzy na naszą wyprawę. Teraz my chcemy zrobić coś dobrego dla innych – wyjaśnia Michał.
Angelika Witek, która pomaga chłopakom zorganizować podróż od strony formalnej, wpadła na pomysł aby zorganizować lokalną zbiórkę z której pieniądze zostaną przeznaczone na sprzęt dla strażaków z OSP Rokocin oraz na leczenie małego Olka z Czarnej Wody, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

– Chcemy nagłośnić walkę Olka o zdrowie, aby ludzie dobrej woli mogli go wspomóc – podkreśla Angelika. Zbiórka pieniędzy zorganizowana będzie na portalu zrzutka.pl. Datki będzie można wpłacać przez cały czas trwania wyprawy czyli przez dwa tygodnie.

-To wspaniale, że macie taką inicjatywę i połączyliście pasję z chęcią niesienia pomocy. Życzę powodzenia, zdrowia i sił abyście wrócili szczęśliwie i po powrocie podzielili się z nami wrażeniami z wyprawy – powiedział na spotkaniu z kolarzami prezydent Janusz Stankowiak.

Od lewej Michał Ebertowski i Kamil Komorowski na spotkaniu z prezydentem Januszem Stankowiakiem.

Michał i Kamil, przypominają również, że Starogard Gdański przyłączył się do akcji – Rowerowa Stolica Polski. Podczas wyprawy będą „zbierać” kilometry dla Starogardu. Zawalczyć o puchar dla naszego miasta mogą wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczami telefonu komórkowego. Wystarczy pobrać darmową aplikację Rowerowa Stolica Polski, która rejestruje trasy i ich długości, zarejestrować się i kręcić kilometry dla Starogardu.

Więcej o akcji pisaliśmy tutaj: https://starogard.pl/mozemy-zostac-rowerowa-stolica-polski-89683/

Codzienne relacje z trasy Michała i Kamila, będzie można śledzić na FB profilu – World Bike Ride. Trzymamy kciuki!