Będą „Kolędować z Mikołajem”. Wsparliśmy lokalny projekt

Dzięki wsparciu lokalnej inicjatywy przez Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka, w grudniu zostanie zorganizowane przedświąteczne spotkanie dla mieszkańców Starogardu oraz członków Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych. W uroczystości uczestniczyć będą renciści, emeryci, niepełnosprawne dzieci i ich opiekunowie oraz zaproszeni goście.

W ramach inicjatywy lokalnej Prezydent Miasta Janusz Stankowiak wsparł lokalny projekt „Kolędowanie z Mikołajem”. Umowa na realizację zadania na kwotę 1800 zł została podpisana 10 listopada z Marianną Kamysz z Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Starogardzie.
Grudniowe spotkanie, które przewidziane jest dla około 80 osób, umili wspólne kolędowanie i świąteczny poczęstunek. Najmłodszym uczestnikom Mikołaj wręczy świąteczne paczki ze słodyczami. Jak zapewniają organizatorzy takie wydarzenie to dla niektórych osób możliwość przeżycia Świąt Bożego Narodzenia i poczucia świątecznej atmosfery w większym gronie. Okazja do wyjścia z domu, nawiązanie nowych znajomości i wymiana doświadczeń. Szczególnie dla osób starszych i samotnych.

Marianna Kamysz