Baseny – wpłynęły cztery oferty

Cztery oferty wpłynęły na budowę basenów otwartych na Piekiełkach. Miasto sprawdza ich poprawność, by wyłonić wykonawcę pierwszego etapu inwestycji, który zaplanowało na ten rok. Cały kompleks ma być gotowy do 2022.

Planowany kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy składać się będzie z trzech basenów o różnej wielkości i głębokości. Baseny zostaną otoczone drewnianymi pomostami. W pobliżu pojawi się sporo miejsca do plażowania i wypoczynku. Dla dzieci dostępny będzie wodny plac zabaw z płytkim brodzikiem, armatkami wodnymi i zjeżdżalniami. W planowanym na ten rok zakresie prac ujęte są również budowa boiska do piłki plażowej, parking dla camperów, droga pożarowa oraz duży wybieg dla psów. Zarówno baseny, jak i pozostałe atrakcje dostosowane będą do potrzeb osób z niepełnosprawnością, rodzin z dziećmi i seniorów.

– W wyznaczonym terminie wpłynęły cztery oferty na budowę basenów letnich na Piekiełkach. Wszystkie przeanalizowaliśmy pod względem zgodności ze Specyfikacją Warunków Zamówienia. Z przyczyn formalnych dwie z nich zostały odrzucone – powiedział Tadeusz Błędzki, wiceprezydent Starogardu Gdańskiego. – W dalszym postępowaniu pod uwagę brana jest oferta firmy AS PRODUKT z Małej Nieszawki o wartości ponad 7,5 mln zł. oraz spółki ROKA Budownictwo ze Starogardu Gdańskiego o wartości ponad 7,6 mln zł. Z wykonawcami przeprowadzimy negocjacje jeszcze w tym tygodniu. Po ich zakończeniu oferenci będą mieli 5 dni na złożenie nowych ofert. Zależy nam na jak najszybszym wybraniu wykonawcy, aby budowa mogła rozpocząć się już na wiosnę – dodał zastępca prezydenta ds. techniczno-inwestycyjnych.

Zgodnie ze Specyfikacją Warunków Zamówienia baseny powinny zostać wybudowane w niecałe 4 miesiące od daty podpisania umowy.