Bajki na Mikołajki

18 grudnia w Dziennym Domu Senior+ Św. Mikołaj przełamał stereotypy. Nie obdarowywał prezentami, nie przyniósł rózgi, ale zachęcał do wspólnego działania.

W rolę nietypowego Mikołaja wcielił się uczestnik zajęć Pan Kazimierz. Nie był to dla niego debiut. Po raz pierwszy w czerwonym stroju wystąpił w ubiegłym roku. 6 grudnia tego roku wręczył symboliczne słodkości seniorom, swoim koleżankom i kolegom z DDS+ oraz odwiedził uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Starogardzie Gdańskim.

„Bajki na Mikołajki” to również nie nowość. Międzypokoleniowe, grudniowe spotkanie staje się tradycją w naszym Domu- mówi Ilona Walendziak starszy specjalista pracy socjalnej – koordynator. Tak jak w roku ubiegłym, tak i w tym seniorzy ugościli dzieci z MPP 3 Miś Uszatek w Starogardzie Gdańskim.

Opowiedzieli im bajki, zaśpiewali piosenki. Mikołaj poczęstował cukierkami ze swoją podobizną. Zadowoloneprzedszkolaki zaśpiewały zimowe piosenki i zatańczyły „taniec czekoladowy”.
Po części artystycznej czas upłynął przy wspólnym stole. Seniorzy przygotowali dla swoich małych gości ważne, świąteczne zadanie- dekorowanie pierniczków. Kolorowe posypki i lukry obudziły wyobraźnię, sprzyjały skupieniu współpracy, której efektem były nie tylko piękne ciastka, ale i piękna relacja.

Joanna Jaśkowiak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6028
joanna.jaskowiak@um.starogard.pl