Badajmy się

Starogardzkie Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologicznymi ,,Amazonka” zaprasza mieszkanki Starogardu Gdańskiego i okolic na spotkanie dotyczące profilaktyki raka piersi, które odbędzie się 16 lutego o godzinie 11:00 w sali restauracyjnej przy Polmosie.

Spotkanie realizowane będzie w ramach inicjatywy lokalnej pod nazwą „Integracja środowiska Amazonek z mieszkankami Starogardu”. Wydarzenie odbywa się przy wsparciu Gminy Miejskiej Starogard Gdański.

Starogardzkie Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologicznymi ,,Amazonka” jest członkiem Poznańskiej Federacji Stowarzyszeń Amazonek. Pomaga kobietom dotkniętym chorobą nowotworową raka piersi. Wspiera je emocjonalnie w najtrudniejszym okresie ich życia. Wolontariuszki, swoim własnym przykładem i optymizmem, pomagają kobietom uwierzyć, że z chorobą można wygrać i wrócić do normalnego, aktywnego życia rodzinnego oraz społecznego. Amazonki starają się udzielać również pomocy praktycznej.

Stowarzyszenie działa na terenie miasta i gminy Starogard Gdański. Siedziba klubu mieści się przy ul. Mickiewicza 9.

Starogardzkie Amazonki spotykają się w każdy drugi wtorek miesiąca o godz.16:00. W ich siedzibie prowadzona jest gimnastyka i masaż limfatyczny. Kobiety chodzą też na zajęcia rehabilitacyjne na basenie.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl