Awanse i odznaczenia w starogardzkiej Służbie Więziennej

30 listopada funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim odebrali wyróżnienia za wzorową służbę oraz awanse zawodowe. Wręczali je dyrektor jednostki ppłk Ireneusz Łepkowski oraz Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Bydgoszczy płk Andrzej Gniot. W imieniu Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka wyróżnionym funkcjonariuszom pogratulował Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych Maciej Kalinowski.

Funkcjonariusze awanse i wyróżnienie otrzymali tradycyjnie z okazji kolejnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. – W 1918 r., po 123 latach zaborów, Polska odzyskała niepodległość. To właśnie w tym czasie rozpoczęło się budowanie ustroju i struktur Państwa Polskiego, w tym więziennictwa w odrodzonej Ojczyźnie. Kolejne rocznice upamiętniające to wyjątkowe wydarzenie to czas wręczania awansów, wyróżnień oraz odznaczeń dla funkcjonariuszy Służby Więziennej za ich profesjonalną, trudną i pełną wyzwań służbę – powiedział Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Bydgoszczy płk Andrzej Gniot.

– Uroczystości w Starogardzie Gdańskim odbywają się dopiero 30 listopada, ponieważ osobiście chciałem odwiedzić każdą jednostkę okręgu. Tutaj mogłem zjawić się na koniec miesiąca – dodał płk Andrzej Gniot.

Awanse i wyróżnienia

Podczas uroczystości awansowano 19 funkcjonariuszy starogardzkiej jednostki (4 funkcjonariuszy w korpusie oficerskim, 4 funkcjonariuszy w korpusie chorążych, 5 funkcjonariuszy w korpusie podoficerów oraz 6 szeregowych). Ponadto wręczono wyróżnienia dla funkcjonariuszy, którzy w ocenie przełożonych, bardzo dobrze wykonują swoje obowiązki służbowe.

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim tuż przed wręczeniem awansów i wyróżnień. 

Podziękowania oraz gratulacje

– Nasza praca jest wymagająca i trudna. Bardzo obciąża nas psychicznie. Często przynosimy ją w głowach do domu, ale to dzięki naszym wspaniałym bliskim potrafimy nabrać dystansu i następnego dnia z nowymi siłami iść do pracy. Za to dziękuję Państwa rodzinom i najbliższym. Dziękuję także Wam za każdy dzień służby. Zawsze wzorowo wypełniacie swoje obowiązki. Praca z Wami to dla mnie olbrzymia przyjemność – mówił dyrektor Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim ppłk Ireneusz Łepkowski.

– Każdy awans to ważna chwila w karierze zawodowej. Gratuluję Państwu tego, że Wasza codzienna, trudna praca została dostrzeżona i doceniona. W imieniu Prezydenta Miasta oraz swoim bardzo dziękuję za wysiłek, jaki wkładacie w to, by mieszkańcy Starogardu byli bezpieczni oraz by osadzeni skutecznie się resocjalizowali – powiedział wiceprezydent Starogardu Gdańskiego Maciej Kalinowski.

W imieniu Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka awansowanym i wyróżnionym funkcjonariuszom pogratulował Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych Maciej Kalinowski.

Fot. Małgorzata Rogala