Awanse i nagrody. Policjanci świętowali

Święto Policji przypada 24 lipca

Ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 1995 r. Z tej okazji, jak co roku odbyła się uroczysta akademia, gromadząc licznie służby mundurowe oraz przedstawicieli administracji samorządowej.  

Policja na co dzień dba o bezpieczeństwo. Zatrzymuje przestępców i uczy młode pokolenie jak żyć bezpiecznie. Mundurowi obchodzili w tym miesiącu swoje doroczne święto. Podczas  uroczystej akademii mundurowi otrzymali odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie, a Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert oraz Prezydent Miasta Janusz Stankowiak wręczyli dwa wyróżnienia. Otrzymali je asp. sztab. Maciej Olejniczak za uzyskanie w 2021 roku tytułu Najlepszego Dzielnicowego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim – w Rewirze Dzielnicowych KPP oraz st. sierż. Arkadiusz Orzoł za uzyskanie w 2021 roku tytułu najlepszego policjanta prewencji Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym KPP.

asp. sztab. Maciej Olejniczak oraz st. sierż. Arkadiusz Orzoł podczas uroczystej akademii przyjmują gratulacje i wyróżnienia z rąk Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert i prezydenta Janusza Stankowiaka

 Do swoich pracowników ze słowami podziękowań zwrócił się Komendant Powiatowy Policji. 

– Za wszystkie działania, za codzienną żmudną służbę chciałbym podziękować wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym – mówił insp. Bogusław Ziemba. – Dowodzić grupą tak wspaniałych osób to wielki honor i zaszczyt. Dziękuję Wam, że mogę zawsze z podniesioną głową reprezentować naszą jednostkę -kontynuował.  Proszę przyjmijcie dziś szczere życzenia i wyrazy najwyższego szacunku. Dziękuję za codzienny trud przy wypełnianiu obowiązków służbowych oraz gotowość do najwyższych poświęceń – zakończył. 

Oprócz policjantów w akademii uczestniczyli także kapelan Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim ks. prałat Ryszard Wiśniewski – proboszcz parafii NMP MK w Starogardzie Gdańskim, przedstawiciele administracji samorządowej i wymiaru sprawiedliwości, a także zaprzyjaźnione służby mundurowe.

Fot. Anna Więckiewicz

no images were found